15. Rekolekcje Trzeźwościowe

13-12-2019

W dniach 18-20 października 2019 r., w Miejscu Piastowym odbyły się 15. Rekolekcje Trzeźwościowe. Spotkaniu towarzyszyło hasło „Powołanie, dar, ofiara”.

Pan Bóg dokonał tu wielu operacji "plastycznych". Ludzie przyjechali smutni, zalęknieni, że nie dadzą rady, że nie są godni. W sobotę Brama Miłosierdzia, czyli konfesjonały, w których przez blisko dwie godziny posługiwało 7 kapłanów, pootwierała serca nas wszystkich na to, aby w niedzielę się cieszyć, podejmować decyzje... - mówił jeden z organizatorów 15. Rekolekcji Trzeźwościowych, które w dniach 18-20 października 2019 r. odbyły się w Miejscu Piastowym. Spotkaniu towarzyszyło hasło „Powołanie, dar, ofiara”, a szczególnymi patronkami tego czasu były: św. Maria Goretti, św. Joanna Beretta Molla i bł. Karolina Kózkówna. Ze względu na miejsce, gdzie odbywały się rekolekcje, uczestnicy wypraszali potrzebne łaski także za wstawiennictwem św. Michała Archanioła i bł. Ks. Bronisława Markiewicza.

W tym duchowym wydarzeniu wzięło udział ok. 300 osób, a były to małżeństwa, całe rodziny z dziećmi i osoby indywidualne. Uczestnicy przyjechali nie tylko z terenu przemyskiej archidiecezji, ale z całej Polski, a nawet z Wielkiej Brytanii. Program wypełniły liczne spotkania, konferencje, świadectwa, prace w grupach, wspólna modlitwa i Eucharystie. Dzięki oddanej opiece sióstr michalitek nad dziećmi, rodzice i starsi uczestnicy mogli spokojnie uczestniczyć w poszczególnych punktach programu rekolekcyjnego.

Kolejny już raz odpowiedzialnymi za organizację spotkania ze strony świeckich osób byli: Jolanta i Krzysztof Bęben oraz Stowarzyszenie Powściągliwości i Pracy. Nad całością czuwał ks. Jan Seremak CSMA, którego wspierali współbracia, pomagając w konfesjonale. Wielkim darem tego dzieła apostolskiego jest posługa zespołu muzycznego Gloria i diakonii muzycznej. Harmonijna współpraca wspólnot: sióstr michalitek, michalitów i świeckich członków Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca przyniosła błogosławione owoce. Oby z pomocą łaski Bożej to dzieło apostolskie przynosiło nadal obfity plon.