Jubileusz w Przemyślu

11-03-2020

W Przemyślu, 6-8 marca, przeżywano 300. serię rekolekcji trzeźwościowych. Na jubileusz zaproszono wspólnotę Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca oraz zespół Gloria, działające przy sanktuarium w Miejscu Piastowym.

W Przemyślu przy kościele Trójcy Przenajświętszej, w dniach 6-8 marca br., odbyła się  300. seria rekolekcji trzeźwościowych. W związku z tym jubileuszem, wspólnota Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy oraz zespół muzyczny Gloria, działający przy sanktuarium w Miejscu Piastowym, zostali poproszeni o program okolicznościowy związany z apostolstwem trzeźwości.

W sobotę, 7 marca, w katedrze przemyskiej o godz. 14.00 zespół Gloria oraz osoby snujące refleksje związane z wielkim Miłosierdziem Bożym wobec osób uzależnionych, przygotowały zebranych w świątyni do Eucharystii, której przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal, razem z abpem Józefem Michalikiem oraz zgromadzonymi kapłanami. Podczas Mszy świętej odśpiewano dziękczynne Te Deum – za obfite łaski udzielane podczas rekolekcji trzeźwościowych oraz za dar wspaniałego apostoła trzeźwości ks. Stanisława Zarycha.

Po liturgii dalsze obchody uroczystości odbyły się w auli seminaryjnej WSD w Przemyślu. Program przygotowany przez stanicę Nebo z Miejsca Piastowego, czyli piosenki zespołu Gloria, pantomima pokazująca duchową potęgę rodziny wierzącej w Boga, modlitwy, komentarze oraz piękne „podniesienie krzyża”, został ubogacony świadectwami kapłanów i świeckich związanych z apostolstwem trzeźwości w archidiecezji przemyskiej, szczególnie związanych z rekolekcjami trzeźwościowymi. Podczas uroczystości podkreślono także dar bł. ks. Bronisława Markiewicza, apostoła trzeźwości, którego charyzmat pozostawiony michalitom, stanowi fundament prężnej działalności apostolstwa trzeźwości w Miejscu Piastowym. Program zakończył się o godz. 18.30 agapą przy auli WSD.