Wrześniowe czuwanie fatimskie

13-09-2020

W pierwszą sobotę września czuwaniu fatimskiemu w Miejscu Piastowym przewodniczył bp Leszek Leszkiewicz z Tarnowa.

5 września 2020 r., w pierwszą sobotę w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym odbyło się kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tym razem modlitwie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej Leszek Leszkiewicz.

W homilii bp Leszkiewicz mówiąc o wartościach, którymi powinien cechować się współczesny człowiek, a które płyną z Ewangelii i żywej relacji z Panem Bogiem, pytał wprost „w jakim miejscu my dzisiaj jesteśmy?”.  – Młode pokolenie uczy się wartości od starszego pokolenia. Co przekazujemy temu młodemu pokoleniu? – skłaniał do refleksji hierarcha.

Zwrócił uwagę, że pod żadnym pozorem nie wolno zaniedbać trzech podstawowych rzeczywistości, jeśli nadal ma trwać „rodzenie nowych ludzi przez Ewangelię”. Po pierwsze: Słowo Boże, w którego blasku trzeba zobaczyć własne życie. Drugą rzeczywistością i wartością, którą należy ocalać to życie sakramentalne, bo ono daje prawdziwą siłę człowiekowi. Trzecią rzeczywistością jest łączność i wspólnota Kościoła, gdzie spotyka się ludzkość z boskością.

Po Eucharystii uczestnicy nabożeństwa odmówili modlitwę różańcową i wyruszyli ze świecami trzymanymi w dłoniach w uroczystej procesji maryjnej.

Podczas wrześniowego nabożeństwa w liturgię czynnie włączyli się górnicy przemysłu naftowego, członkowie Honorowej Straży św. Michała Archanioła oraz młodzież Michalickiego Zespołu Szkół Podstawowych w Miejscu Piastowym. Piękną oprawę muzyczną zapewnił szkolny zespół „Angel”. Całość uroczystości, jak każdego miesiąca, była transmitowana przez Radio i TV Fara.

Zdjęcia: Wojciech Kaczkowski, Radio Fara