22.12-28.12.2019

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. Spowiadamy podczas każdej Mszy świętej, jutro w godzinach od 6.30 do 12.00 i od 14.00 do 19.30, zaś we wtorek od 6.30 do 12.00.
  2. Dziś i jutro Nowenna do Dzieciątka Jezus o godz. 18.30, a we wtorek – w Wigilię Bożego Narodzenia, o godz. 17.15.
  3. Zachęcamy do podtrzymania pięknej tradycji zachowania postu w Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia, a sam wieczór wigilijny postarajmy się przeżyć w rodzinnym gronie, podejmując wspólną modlitwę, czytanie Pisma świętego, śpiewanie kolęd. Pamiętajmy o samotnych, których moglibyśmy zaprosić do wigilijnego stołu. Zorientujmy się, czy ktoś ze znajomych lub mieszkających samotnie nie potrzebuje naszej pomocy. Miłość miłosierna jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem. Nie ograniczajmy się do pomocy materialnej, ale – jeśli zauważymy taką potrzebę – pomóżmy pod względem duchowym.
  4. W środę obchodzimy uroczystość Bożego Narodzenia. O północy, z wtorku na środę, Msza święta zwana Pasterką. W ciągu dnia Msze święte jak w każdą niedzielę.
  5. W czwartek, 26 grudnia – Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte również w porządku niedzielnym.
    W piątek, 27 grudnia – Święto św. Jana Ewangelisty i błogosławieństwo wina. W tym dniu, mimo oktawy Narodzenia Pańskiego, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    W sobotę, 28 grudnia – Święto świętych Młodzianków i błogosławieństwo małych dzieci.
  6. W następną niedzielę obchodzimy Święto Świętej Rodziny. W tym dniu, z racji kolejnej rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, siostry michalitki zapraszają do wspólnej modlitwy o dar jej rychłej kanonizacji. O godz. 16.00 w kaplicy Domu Zakonnego Sióstr Michalitek zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia w tej intencji, następnie modlitwa w Krypcie Matki Anny i wspólne kolędowanie.
  7. Ogłoszenie z parafii dotyczące wizyty duszpasterskiej, czyli kolędy: w najbliższy piątek, 27 grudnia, od godz. 9.00 dwaj kapłani będą odwiedzać parafian przy ul. Jana Pawła II od końca tej ulicy do ronda, natomiast we wtorek, 31 grudnia, także od godz. 9.00, kolęda w domach przy ul. Ks. Bronisława Markiewicza po obydwu stronach, od końca ulicy do ronda.
  8. W zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny.
  9. Przy wyjściu z kościoła znajdują się nowe, podwójne numery prasy katolickiej – „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. Jest także najnowszy numer michalickiego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” – zachęcamy do nabywania i lektury.
  10. We wtorek dzień imienin obchodzi pasterz naszej archidiecezji ks. abp Adam Szal, a w naszej wspólnocie zakonnej – ks. Adam Nitka, od wielu lat posługujący w tutejszym sanktuarium. Ich obydwu, a także wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia, gości i pielgrzymów polecamy opiece Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza. Niechaj czas świąteczny obfituje w Boże błogosławieństwo i będzie dla nas szczęśliwy.