12.01-18.01.2020

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy na zakończenie Mszy świętej, w czasie nabożeństw i w domach, śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego.
  2. W sobotę, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni, którzy będą uczestniczyć we Mszy świętej lub nabożeństwie w intencji jedności wyznawców Chrystusa, mają możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Każdego dnia w naszym Sanktuarium podczas wieczornego nabożeństwa o godz. 18.30 będziemy podejmować modlitwę w tej intencji. 25 stycznia, w Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W tym tygodniu, w piątek 17 stycznia, obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Antoniego opata.
  4. Dzisiaj wieczorem o godz. 18.15 z koncertem kolęd wystąpi chór Ave Maria z parafii księży saletynów z Rzeszowa. Natomiast michalicka parafia Ducha Świętego w Krośnie zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków.
  5. Młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych dziękuje wszystkim, którzy w uroczystość Objawienia Pańskiego nabywali kredę i kadzidło. Zebraną ofiarę – 1.320 zł, młodzież przeznaczyła na misje.
  6. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, przed Sanktuarium odbywa się zbiórka do puszek na rzecz „Kuchni dla Ubogich” prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Krośnie oraz rozbudowę schroniska dla bezdomnych mężczyzn.
  7. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.