19.01-25.01.2020

1. Dziś dzień liturgicznego wspomnienia św. Józefa Sebastiana Pelczara – modlimy się w intencji naszej archidiecezji.
  2. We wtorek, 21 stycznia, rozpoczynamy Nowennę przed patronalną uroczystością błogosławionego ks. Bronisława Markiewicza. Będziemy ją odprawiać codziennie o godz. 18.30.
  3. W czwartek, 30 stycznia, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza, w naszym Sanktuarium obchodzone jako uroczystość. Ten dzień skłania nas do wdzięczności wobec Pana Boga za dar życia świątobliwego kapłana i do refleksji nad przesłaniem charyzmatycznym pozostawionym nie tylko michalitom i michalitkom, ale wszystkim wiernym. Zachęcamy do osobistej modlitwy przy sarkofagu bł. Bronisława w czasie trwania nowenny.
    W następną niedzielę będziemy uroczyście obchodzić świąteczne wspomnienie bł. Bronisława Markiewicza na Mszy św. o godz. 11.00.
  4. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * we wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
    * w piątek, 24 stycznia – wspominamy św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
    * w sobotę, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. W najbliższy czwartek, 23 stycznia, po Mszy świętej o godz. 19.00, ks. Roman Chyliński CSMA wygłosi w naszym sanktuarium kolejną katechezę dla dorosłych, której temat brzmi „Siedem fotografii Słowa Bożego – poznać Słowo Boże”. Zapraszamy do udziału, tym bardziej, że najbliższa niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego – ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji i krzewieniu Słowa Bożego.
  6. Ogłoszenie Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie dotyczące aktywności oszustów na terenie powiatu krośnieńskiego:
    „W ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego miało miejsce kilkadziesiąt prób oszustw seniorów. Schemat działania przestępców jest zawsze taki sam. Kontaktują się telefonicznie z wybraną osobą, przedstawiając się jako członkowie najbliższej rodziny.
    Oszuści podczas prowadzonej rozmowy symulują płacz, szloch, zniekształcają swój głos. Zwracają się z prośbą o pożyczenie pieniędzy, motywując to wyjątkową sytuacją bądź potrzebą wpłacenia kaucji na poczet grożącej im kary aresztu za spowodowanie wypadku drogowego. Po odbiór gotówki zawsze wysyłają tzw. „zaufaną osobę”, podającą się za kolegę, znajomego czy też policjanta.
    W związku z tym apelujemy o rozwagę i czujność. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast informujmy Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.Podpisał: Komendant Miejski Policji w Krośnie, Pan Leszek Buryła.
  7. Na owocne przeżycie najbliższego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.