23.02-29.02.2020

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Każdego dnia o godz. 18.30 będziemy prosić Pana Boga o Jego pomoc dla uzależnionych, ich rodzin oraz obronę dzieci i młodzieży przed konsekwencjami używania alkoholu i innych zniewalających używek. W tym roku Apostolstwo Trzeźwości pragnie podejmować wszelkie działania pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Niech ten tydzień w naszym Sanktuarium będzie czasem szczególnego błagania Pana Boga, za wstawiennictwem apostołów trzeźwości: bł. Bronisława Markiewicza i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, o trzeźwość i dobrze pojmowaną wolność w naszym społeczeństwie, a zwłaszcza o ochronę dzieci przed złymi wpływami wszelkich uzależnień.
  2. Środą Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. W naszym Sanktuarium w tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 12.00 i 19.00, podczas których – na znak przyjęcia wymagań Wielkiego Postu – będzie posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ilościowy. Post ilościowy dotyczy wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.
  3. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym Sanktuarium o godz. 18.15, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę także o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana taca na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  4. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na budowę kaplicy Św. Michała Archanioła.
  5. Dwa ogłoszenia o pielgrzymkach:
    – Oazowa Wspólnota z Wrocanki organizuje w dniach 17-24 maja br. pielgrzymkę-rekolekcje do Medjugorie. Temat: „Droga ucznia Jezusa”. Zapisy do końca marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
    – Ks. Andrzej Mroczkowski, proboszcz z Miejsca Piastowego, zaprasza na lotniczą pielgrzymkę do Turcji „Śladami św. Pawła” w dniach od 8 do 19 lipca. Szczegóły także można przeczytać w gablocie.
  6. Solenizantom, jubilatom i pielgrzymom życzymy obfitości łask Bożych. Na owocne przeżycie nadchodzącego tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.