15.03-21.03.2020

1. Dziś [w niedzielę] o godz. 18.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, że w naszym Sanktuarium Droga Krzyżowa w piątki o godz. 18.15. Za odprawienie Drogi Krzyżowej i udział w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.
  2. W czwartek, 19 marca, przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. W modlitwie polecamy w tym dniu papieża emeryta Benedykta XVI [Józefa Ratzingera], ks. arcybiskupa seniora Józefa Michalika. W naszej wspólnocie zakonnej dzień imienin obchodzą ks. Józef Różycki, ks. Józef Groński, ks. Józef Kmak i ks. Józef Tyniec. Dwa dni wcześniej, 17 marca, dzień imienin obchodzi ks. Zbigniew Baran. Im oraz wszystkim innym solenizantom życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Patronów.
  3. W wyniku zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusem, zaplanowane na przyszły tydzień rekolekcje trzeźwościowe zostały odwołane.
  4. Od jutra rozpoczynają się w naszej świątyni remonty związane z wymianą posadzki, instalacją ogrzewania podłogowego oraz restauracją ławek, dlatego Msze święte i inne nabożeństwa będą odprawiane w sali teatralnej pod kościołem. Wejście znajduje się od strony nowo budowanej kaplicy św. Michała Archanioła.  .
  5. Jeśli nie pojawią się inne zalecenia związane z epidemią koronawirusa, od przyszłego tygodnia będziemy w niedziele odprawiali dwie dodatkowe Msze święte – o 12.30 i 17.00. Informacje będą uaktualniane na naszej stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  6. Wszystkim życzymy wiele ufności w Boże Miłosierdzie i pokoju serca. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.