19.04-25.04.2020

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. O Święcie Miłosierdzia Bożego, ustanowionym przez św. Jana Pawła II w 2000 roku, Jezus powiedział do Siostry Faustyny: „Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa. W tych trzech stopniach zawiera się pełnia miłosierdzia i jest niezbitym dowodem miłości ku Mnie. Żądam czci dla mojego miłosierdzia przez obchodzenie uroczyście tego Święta i przez cześć tego Obrazu. Przez Obraz ten udzielę wiele łask duszom, on ma przypominać żądania mojego miłosierdzia, bo nawet wiara najsilniejsza nic nie pomoże bez uczynków”.
    Zachęcamy do częstego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. W naszym Sanktuarium każdego dnia odmawiamy ją wspólnie o godz. 15.00 na początek adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczynimy to również w dniu dzisiejszym. Postarajmy się w dzisiejsze Święto Miłosierdzia Bożego, podczas Godziny Miłosierdzia, czyli o godz. 15.00, w domu, przed obrazem Jezusa Miłosiernego, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że decyzją Stolicy Apostolskiej, za odmówienie tej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, jeśli tylko jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, możemy uzyskać odpust zupełny. W tym trudnym czasie epidemii, łączmy się duchowo z najbliższym kościołem, prosząc o tę łaskę.
  2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  3. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski;
    * sobota, 25 kwietnia – święto św. Marka, Ewangelisty. W naszej wspólnocie imieniny obchodzi ks. Marek Przybylski. Jemu oraz wszystkim innym solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki patronów.
  4. Na owocne przeżycie Tygodnia Miłosierdzia, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.