03.05-09.05.2020

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Dlatego na wszystkich Mszach świętych homilie głosi nasz współbrat ks. Krzysztof Szary, odpowiedzialny w naszym Zgromadzeniu za duszpasterstwo powołań. Dziękujemy mu za posługę słowa i życzymy wiele mocy Ducha Świętego.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków – otoczmy ich naszą modlitwą;
    * wtorek, 5 maja – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu;
    * środa, 6 maja – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
    * piątek, 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski; jest to dzień imienin ks. biskupa Stanisława Jamrozka, a w naszej wspólnocie świętuje ks. Stanisław Morawski. Pamiętajmy o nich, a także innych solenizantach, w naszych modlitwach. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Trwają nabożeństwa majowe – w naszym sanktuarium codziennie o godz. 18.30. Zachęcamy do śpiewania litanii do Matki Bożej w gronie rodzinnym.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca. Pragniemy polecać się szczególnej opiece św. Michała Archanioła i prosić go o siły w walce z epidemią. O godz. 18.00 – śpiew Godzinek do naszego Patrona, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i o 19.00 Msza święta.
  5. Jutro, 4 maja, dwaj współbracia z naszej wspólnoty: ks. Józef Groński i ks. Kazimierz Rachwał dziękują Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa. Razem z nimi wychwalajmy Boga w Trójcy Świętej Jedynego za ten piękny jubileusz.
  6. Wszystkim życzymy obfitości łask Bożych i opieki patronów – bądźcie pełni nadziei i ufni w Panu. Na najbliższy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.