17.05-23.05.2020

1. Dziękujemy Panu Bogu, bogatemu w miłosierdzie, za dar św. Jana Pawła II, obchodząc jutro setną rocznicę jego urodzin. „Najwyżej Pan Bóg was wyniesie, kiedy dacie światu Wielkiego Papieża” – zapisał w prorockiej wizji bł. Bronisław Markiewicz. Jesteśmy tego świadkami, widząc jaki ogrom dobra w Kościele świętym i w naszej Ojczyźnie pozostawił wielki Papież z rodu Słowian. Po prawej stronie [patrząc od ołtarza] znajduje się wystawa zdjęć obrazujących dwie wizyty św. Jana Pawła II w Miejscu Piastowym – w 1972 i 1997 roku. Zachęcamy do obejrzenia.
  2. We wspólnocie michalickiej wychwalamy dziś Boga w Trójcy Świętej Jedynego za 60 lat kapłaństwa trzech naszych współbraci, z których jeden – ks. Józef Różycki, mieszka w Miejscu Piastowym. 14 maja 1960 roku w katedrze na Wawelu przyjęli oni święcenia kapłańskie z rąk krakowskiego biskupa pomocniczego Karola Wojtyły.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Podczas nabożeństw majowych, odprawianych w naszym sanktuarium codziennie o 18.30, będziemy polecać Panu Bogu prace rolników.
  4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu wspominamy również NMP Wspomożycielkę Wiernych.
  5. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Będziemy modlić się m.in. za naszych współbraci, którzy w najbliższą sobotę, 23 maja, przyjmą w Krakowie święcenia prezbiteratu i diakonatu.
  6. Z powodu epidemii koronawirusa, katechezy przedślubne w poradni rodzinnej przy naszym sanktuarium odbywają się tylko tokiem indywidualnym. Informacje można uzyskać dzwoniąc na numery telefonów doradców rodzinnych, które są zamieszczone na stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl, pod zakładką „Poradnia rodzinna”.
  7. W przedsionku znajdują się nowe numery katolickich tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli. Na najbliższy tydzień przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.