21.06-27.06.2020

1. Trwają nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie o godz. 18.30.
  2. W środę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W naszej wspólnocie zakonnej dzień imienin obchodzi ks. Jan Seremak, rektor tutejszego sanktuarium i duszpasterz trzeźwości. Jemu oraz wszystkim solenizantom życzymy wiele Bożego błogosławieństwa za wstawiennictwem Patrona.
  3. W sobotę, 27 czerwca, po długiej przerwie znowu odbędzie się spotkanie związane z apostolstwem trzeźwości. O godz. 16.00 Msza św., a później dalszy ciąg spotkania. Zachęcamy do uczestnictwa tych, których dotyka problem uzależnień.
  4. Odpowiadając na potrzeby narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa, Poradnia Rodzinna przy naszym Sanktuarium organizuje KATECHEZY PRZEDMAŁŻEŃSKIE, czyli bliższe przygotowanie do sakramentu małżeństwa, które poprowadzi kapłan i doradcy rodzinni. Najbliższy termin katechez to: 4-5 lipca oraz 11-12 lipca. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: sanktuarium.michalici.pl
  5. Ogłoszenie z parafii: „Ks. proboszcz Andrzej Mroczkowski z Miejsca Piastowego organizuje w dniach od 13 do 18 lipca br. Pielgrzymkę autokarową na Litwę, a także po Warmii i Mazurach. W programie zwiedzanie takich miejsc jak: Wilno i Ostra Brama, Kowno, Troki, Sokółka znana z cudu eucharystycznego, sanktuaria maryjne w Różanymstoku, Świętej Lipce, Gietrzwałdzie i Licheniu oraz Świebodzin ze słynną Figurą Chrystusa Króla. Koszt – 1250 zł i 40 euro. Zapisy i szczegółowe informacje w kancelarii parafialnej”.
  6. Informujemy, że dokąd nie wejdziemy do kościoła sanktuaryjnego, w każdą niedzielę będą odprawiane dwie dodatkowe Msze święte o 12.30 i 17.00.
  7. Przy wyjściu z kaplicy, na korytarzu, znajduje się prasa katolicka: tygodniki „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.
  8. Na nadchodzący tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.