24.11-30.11.2019

1. W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wspominając wypowiedziany przed trzema laty w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, odmawiamy podczas każdej Mszy świętej Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Możemy w ten sposób zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami – stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach Ojca świętego, wystrzeganie się grzechu. Jeżeli mamy możliwość, zechciejmy dzisiejszą adoracją Najświętszego Sakramentu, która ma miejsce w naszym Sanktuarium codziennie między godziną 15.00 a 19.00, podziękować za dary i łaski otrzymane od Jezusa Chrystusa, naszego Króla i Pana.
  2. W piątek, 29 listopada, o godz. 18.30 rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dlatego przez ostatnie dwa dni listopada zachęcamy do odmawiania indywidualnie różańca świętego za zmarłych.
  3. W dniach 29-30 listopada [piątek-sobota] w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych odbędzie się sympozjum naukowe na temat: „Koncepcja człowieka podstawą procesu wychowania”. Rozpoczęcie w piątek Mszą świętą o godz. 16.30 sprawowaną w naszym Sanktuarium przez metropolitę przemyskiego abpa Adama Szala. W programie referaty wielu znakomitych profesorów: ks. Andrzeja Zwolińskiego, Andrzeja Zybertowicza, Mieczysława Ryby, Marii Ryś i Kazimierza Ożoga. Szczegóły na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy.
  4. Powoli dobiegają końca zewnętrzne prace budowlane przy kaplicy św. Michała Archanioła – pozostało jeszcze oszlifowanie kamienia i impregnacja cegły. W najbliższych tygodniach rozpocznie się malowanie ścian wewnętrznych i artystyczny wystrój. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dotychczasową pomoc materialną przy realizacji tego dzieła.
  5. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto św. Andrzeja, apostoła. W naszej wspólnocie jest to dzień imienin ks. Andrzeja Mroczkowskiego – proboszcza parafii w Miejscu Piastowym, ks. Andrzeja Wątroby i br. Andrzeja Zimnego. Życzymy im oraz wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia wiele Bożego błogosławieństwa oraz opieki Patrona.
  6. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. Na owocne przeżycie ostatniego w tym roku liturgicznym tygodnia przyjmijcie Boże błogosławieństwo.