Zacznijmy Nowy Rok różańcem i pokutą - 1 stycznia

(Łk 2, 16-21) Pasterze pośpiesznie udali się do Betlejem i znaleźli Maryję, Józefa oraz leżące w żłobie Niemowlę. Gdy Je ujrzeli, opowiedzieli, co im zostało objawione o tym Dziecięciu. A wszyscy, którzy to słyszeli, zdumieli się tym, co im pasterze opowiedzieli. Lecz Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu. A pasterze wrócili, wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeli i widzieli, jak im to zostało przedtem powiedziane. Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie Matki.

Pierwszego stycznia Nowego Roku 2020 otrzymujemy w darze od Kościoła trzy ważne przesłania. Są nimi:

1.  Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi.

2.  Syn Boży otrzymuje imię Jezus.

3.  Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 53 Światowy Dzień Pokoju.

Ad 1. W Uroczystość naszej MAMY chciałbym przypomnieć objawienia Matki Bożej w Japonii , w mieście Akita (1973-81) zatwierdzone przez Kościół.

13 października 1973 podczas porannej modlitwy wizjonerka Siostra Sasagawa ujrzała, jak z tabernakulum tryska nadprzyrodzone światło. W tej samej chwili figura Najświętszej Maryi Panny wydzieliła cudowny zapach, który wypełnił kaplicę. Kiedy siostra Agnes zaczęła odmawiać Różaniec, usłyszała słowa:

"Moja kochana córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiesz to swemu przełożonemu.

Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym.

Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów.

Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom.

Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.

Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu.

Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.

Powiedz to odważnie swemu przełożonemu. On będzie wiedział, jak zachęcić was do modlitwy i podjęcia dzieł zadośćuczynienia.

Odmawiaj jak najczęściej Różaniec. Tylko Ja jedna wciąż mogę ocalić was przed zbliżającym się nieszczęściem. Ci, którzy mi zaufają, zostaną ocaleni".

 

Dwadzieścia lat później, 1 stycznia 1992 roku w Rubbio (Vicenza), Matka Boża powie słowa pełne nadziei do ks. Gobbiego:

„Ja sama zwyciężę szatana łańcuchem (różańca) i zamknę go w jego jeziorze ognia wiecznego i śmierci, skąd nie będzie mógł już wyjść.

Wówczas Jezus Chrystus Król wiecznej chwały, zakróluje nad całym odnowionym światem i rozpocznie nowe czasy, które stoją już u waszych drzwi.  

Dlatego powtarzam wam na początku tego nowego roku: UFAJCIE.

Przeżywajcie każdy dzień w wierze i w wielkiej nadziei.

Podnieście oczy ku Mnie, Matce Jezusa i waszej prawdziwej Mamie.

Dzisiaj ogłaszam wam, że wasze wyzwolenie jest bliskie.”(St. Gobbi, Do kapłanów…, Wasze wyzwolenie jest bliskie, nr.464).

Ad. 2. Imię - Jezus.

Nadanie w siódmym dniu po urodzeniu imienia  JEZUS -  Synowi Bożemu, jest dla całego świata wydarzeniem niepowtarzalnym.

Yeshua po hebrajsku oznacza „Bóg zbawia”.

Św. Łukasz o tym imieniu powie:

„I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni". (Dz 4,12).

Św. Paweł natomiast, ukaże potęgę tego IMIENIA nad piekłem i całą ludzkością:

„Dlatego też Bóg Go nad wszystko wywyższył

i darował Mu imię

ponad wszelkie imię,

aby na imię Jezusa

zgięło się każde kolano

istot niebieskich i ziemskich i podziemnych.

I aby wszelki język wyznał,

że Jezus Chrystus jest PANEM -

ku chwale Boga Ojca.”(Flp 2,9-11).

Dlatego warto i to często wymawiać do święte imię Jezus, nie tyle przypadkowo i bezmyślnie, ale z wiarą i z mocą, aby odrzucić od siebie pokusy i moce zła.

3. Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 53 Światowy Dzień Pokoju dotyczy wprowadzenia pokoju na drodze: pamięci, pojednania i nawrócenia.

- pamięć, odnosi papież do wydarzeń, które wstrząsnęły światem na skutek agresji, wojen i zniszczeń.

Cytuje:

„Hibakusha, osoby, które przeżyły bombardowania atomowe w Hiroszimie i Nagasaki, należą do tych, którzy dziś podtrzymują płomień zbiorowej świadomości, świadcząc następnym pokoleniom o potworności tego, co wydarzyło się w sierpniu 1945 r. oraz o niewypowiedzianych cierpieniach, jakie po tym nastąpiły aż po dzień dzisiejszy. Ich świadectwo rozbudza i zachowuje w ten sposób pamięć o ofiarach, aby ludzkie sumienie stawało się coraz silniejsze w obliczu wszelkiej woli dominacji i zniszczenia: „nie możemy pozwolić, by obecne i nowe pokolenia utraciły pamięć o tym, co się wydarzyło, tę pamięć, która jest gwarantem i bodźcem do budowania bardziej sprawiedliwej i braterskiej przyszłości”.

- pojednanie doświadcza się, jak ukazuje papież, na drodze przebaczenia.

Cytuję:

„Do zrozumienia pojednania, prowadzi nas fragment Ewangelii przytaczający następującą rozmowę między Piotrem a Jezusem: „«Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?». Jezus mu odrzekł: «Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy»”(Mt 18, 21-22). Ta droga pojednania wzywa nas do odnalezienia w głębi naszych serc siły przebaczenia i umiejętności uznania siebie za braci i siostry. Uczenie się życia w przebaczeniu zwiększa naszą zdolność do stawania się kobietami i mężczyznami pokoju.”

Na koniec Orędzia papież zwraca nam uwagę na wytrwałość w trudzie wnoszenia pokoju.

„Droga pojednania wymaga cierpliwości i zaufania. Nie można osiągnąć pokoju, jeśli się go nie spodziewamy. Chodzi przede wszystkim o wiarę w możliwość pokoju, wiarę w to, że druga osoba ma – tak samo, jak my – potrzebę pokoju.”

Rozpocznijmy więc ten Nowy Rok 2020 z Maryją, na Różańcu.

Na ten Nowy Rok  z serca wszystkim Czytelnikom błogosławię.

Inne artykuły autora

Spotkanie ze Zmartwychwstałym

Kerygmat apostolski

Od Emaus do Jerozolimy