10-06-2020

Zawsze w czwartek, zawsze po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej, i tak już od ponad 800 lat, przeżywamy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W zasadzie Pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu obchodzi Kościół w Wielki Czwartek. Jednak wówczas Chrystus rozpoczyna swoją mękę. Dlatego od XIII wieku Kościół obchodzi osobne święto Bożego Ciała, aby za ten dar niezwykły Chrystusowi w odpowiednio uroczysty sposób podziękować.

W tym dniu Msze święte w naszym sanktuarium [w dolnym kościele] będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 17.00 i 19.00. Po Mszy świętej o 11.00 wyruszymy w procesji eucharystycznej po Placu Fatimskim do czterech ołtarzy.

Nie dosyć było to dla człowieka,
Że na ołtarzu co dzień go czeka…
Sam ludu swego odwiedza ściany,
Bo pragnie bawić między ziemiany.