Muzeum Bł. Br. Markiewicza

Po wejściu do sanktuarium można zauważyć strzałkę informującą, że po prawej stronie znajduje się Muzeum Bł. Bronisława Markiewicza (trzeba wejść po kilku schodkach). Zazwyczaj jest ono zamknięte, ale można zadzwonić i poprosić któregoś z księży o otwarcie czy też oprowadzenie.

W muzeum znajdują się zdjęcia ilustrujące życie z czasów ks. Markiewicza, powstające dzieło wychowawcze. Są też fotografie jego najbliższej rodziny, obrazy, książki. Jest konfesjonał, w którym spowiadał oraz kilka osobistych przedmiotów codziennego użytku, np. laska, okulary, szczoteczka do zębów. Największe zainteresowanie wzbudza druciany pasek, który nosił ks. Markiewicz jako „dyscyplinę” dla ciała. Jest pośmiertna maska oraz prześcieradło z plamami krwi Błogosławionego, na którym był operowany. Ostatnie pomieszczenie przedstawia pokój, w jakim żył Założyciel michalickich zgromadzeń – z jego łóżkiem, klęcznikiem, miską do codziennej toalety itp. W muzeum, tak naprawdę, można spędzić kilka chwil albo zadumać się, przenieść w przeszłość, bo takiego życia już nie ma. Wtedy zajmie to nieco więcej czasu.