Katechezy Przedmałżeńskie

11-06-2020

Zapraszamy na Katechezy Przedmałżeńskie organizowane przez Poradnię Małżeńską przy naszym Sanktuarium w Miejscu Piastowym.

Katechezy Przedmałżeńskie skierowane są szczególnie do osób, które z różnych przyczyn, np. pracy, wyjazdów za granicę, z powodu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej itp. w takich katechezach jeszcze nie uczestniczyli.

Katechezy Przedmałżeńskie są kolejnym krokiem do podjęcia refleksji nad swoim powołaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego. Mogą w nich uczestniczyć osoby zarówno pojedyncze jak i pary przygotowujące się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Katechezy są bezterminowe.

Aby w pełni i bez pośpiechu uczestniczyć w Katechezach, będą one prowadzone przez dwa weekendy, tj. 4-5 oraz 11-12 lipca (sobota i niedziela).

Najbliższy termin Katechez:
4 lipca (sobota) – 4 godziny, początek o godz. 10.00
5 lipca (niedziela) – 2 godziny, początek o godz. 11.30
11 lipca (sobota) – 4 godziny, początek o godz. 10.00
12 lipca (niedziela) – 2 godziny, początek o godz. 11.30
Dodatkowe terminy będą podane w miarę potrzeb.

Katechezy odbywają się przy Sanktuarium Św. Michała Archanioła i Bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, ul. Ks. Markiewicza 25a [klasztor "na Górce"], a poprowadzi je kapłan i doradcy rodzinni. Chętni mogą również skorzystać z indywidualnej rozmowy na temat swojego powołania, przeżywanych trudności życiowych i duchowych.

Program obejmuje:
– zajęcia dotyczące rozeznania swojego powołania, teologii oraz psychologii małżeństwa i rodziny, komunikacji w małżeństwie i rodzinie, odpowiedzialnego rodzicielstwa, naturalnego planowania rodziny;
– świadectwa małżeństw;
– wspólne rozmowy, filmy i dyskusje;
– możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz uczestnictwo w Eucharystii.

Koszt udziału w Katechezach wynosi 80 zł od osoby (płatne w czasie trwania Katechez). Uczestnicy otrzymają materiały do pracy, w przerwach zajęć przewidziany jest poczęstunek.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu Katechez Przedmałżeńskich jest obecność na wszystkich zajęciach.

Po ukończeniu Katechez Przedmałżeńskich i po rozeznaniu swojego powołania do małżeństwa, kolejnym krokiem jest – wraz z narzeczonym lub narzeczoną – udział w Katechezach Przedślubnych w Poradni Rodzinnej, które są bezpośrednim przygotowaniem do sakramentu małżeństwa i jakby ostatnim etapem.

Zapisy. Zgłaszamy chęć udziału w katechezach na adres mailowy: tpmazur@wp.pl,  podając:

NAZWISKO I IMIĘ
DATĘ I MIEJSCE URODZENIA
DOKŁADNY ADRES ZAMIESZKANIA
POD JAKIM WEZWANIEM JEST PARAFIA
NUMER KONTAKTOWY

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer:  504 915 828 (Teresa Mazur)