Oczekiwane spotkanie

02-07-2020

Po długiej, kilkumiesięcznej przerwie, członkowie wspólnoty Apostolstwa Trzeźwości przy naszym sanktuarium mogli znowu przeżyć spotkanie...

Po długim czasie zakazu zgromadzeń z powodu zarazy koronawirusa, wreszcie pojawiła się możliwość spotkania, modlitwy oraz dzielenia się świadectwem zwycięstw nad nałogiem dla osób tworzących wspólnotę Apostolstwa Trzeźwości przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i apostoła trzeźwości bł. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym. Kilkadziesiąt osób przybyło do Sanktuarium w sobotę, 27 czerwca, by o godz. 16.00 Mszą Świętą rozpocząć długo oczekiwane spotkanie. Śpiew zespołu Gloria przywrócił atmosferę poprzednich spotkań. I chociaż trzeba było zastosować pewne ograniczenia, to jednak wspólna modlitwa wlała w serca optymizm, umocnienie i nadzieję, których tak bardzo w ostatnim czasie brakowało. W homilii ks. Jan Seremak przybliżył obraz Jezusa pochylającego się nad chorymi i uzdrawiającego tych, którzy prosili o pomoc i łaskę. Po Eucharystii s. Mariola, michalitka, w krótkiej konferencji poruszyła problem lęku, z którym trzeba pójść do Jezusa.

Zanim wszyscy udali się do klasztornych ogrodów, ofiarowano kwiaty, tort i serdeczne życzenia opiekunowi Apostolstwa Trzeźwości ks. Janowi z okazji imienin. Burzowych chmury nie przeszkodziły, by kontynuować spotkanie już przy ognisku i ciastku, oraz podzielić się wzajemnie przeżyciami ostatnich tygodni. Dominowało jedno pragnienie: oby wróciły jak najprędzej spotkania pełne modlitwy, wzajemnie okazywanej życzliwości oraz wierne trwanie przy podjętych postanowieniach trzeźwości i abstynencji.