2 maja – odpust i nabożeństwo fatimskie

28-04-2020

W sobotę, 2 maja, przeżywamy uroczystość NMP Królowej Polski – w naszym sanktuarium odpust, a jednocześnie początek nabożeństw fatimskich.

W tym dniu odprawiamy Msze święte jak w każdą niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 17.00 i 19.00.

O godz. 11.00 sumę odpustową odprawi i homilię wygłosi ks. Paweł Wojakiewicz CSMA, przełożony domu zakonnego w Miejscu Piastowym, wicedyrektor Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Nie będzie procesji, ale odśpiewamy dziękczynne "Te Deum".

Czuwanie Fatimskie rozpocznie się o godz. 17.30 odmówieniem pierwszej części różańca, później rozważania Drogi Krzyżowej i nabożeństwo majowe. Uroczystej Mszy świętej na rozpoczęcie tegorocznych czuwań fatimskich będzie przewodniczył pasterz naszej archidiecezji ks. abp Adam Szal, który skieruje do nas także słowo Boże. Po Eucharystii odmówimy drugą część różańca i Apelem Jasnogórskim zakończymy modlitwę. Ze względu na trwający w sankturium remont, liturgię sprawujemy w dolnym kościele [dawnej sali teatralnej]. Całość nabożeństwa fatimskiego będzie transmitowana przez Radio FARA i telewizję internetową. Zapraszamy do duchowej łączności.