Michalici

Akcja "Paczuszka dla maluszka"

16-02-2024

facebook twitter
Cieszymy się, że w tym trudnym czasie, w którym się wszyscy znaleźliśmy, chcesz nieść iskierkę radości i dobra, do tych którzy tak bardzo potrzebują pomocy.

Szanowni Państwo,

Sanktuarium Świętego Michała Archanioła i Błogosławionego Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, od dłuższego czasu współpracujące z Państwa Fundacją, w tym roku po raz pierwszy wzięło udział w akcji "Paczuszka dla Maluszka" jako jej koordynator.

W naszym Sanktuarium akcja trwała od 13. grudnia 2023 r. do 6. stycznia 2024 r. Jest to czas, w którym wiele osób odwiedza Sanktuarium - liczni pielgrzymi oraz wierni korzystający z posługi duszpasterskiej Księży Michalitów, w okresie przedświątecznym szczególnie z sakramentu pokuty. Wiele z tych osób postanowiło wesprzeć akcję. Włączyły się w nią także Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych oraz działający przy Sanktuarium Ośrodek troski o małżeństwo i rodzinę, a także uczniowie i nauczyciele z okolicznych szkół, związani z Sanktuarium.

W tym roku wspieraliśmy Ośrodek dla kobiet w ciąży i matek z małoletnimi dziećmi oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Górnie.

Akcja przeszła nasze oczekiwania, zainteresowanie było ogromne - regularnie przenosiliśmy składane pod choinką dary, aby zrobić miejsce na kolejne. Złożono łącznie kilkadziesiąt paczek zawierających potrzebne artykuły wskazane przez wspierane placówki.

Zebraliśmy m.in.: 4 inhalatory (nebulizatory) + 6 zapasowych maseczek, 4 ciśnieniomierze, 6 termometrów elektronicznych, 2 przewijaki, nosidełko, 32 opakowania pampersów, 68 opakowań mokrych chusteczek, kilkadziesiąt sztuk proszków do prania i innych artykułów chemii gospodarczej, szamponów, płynów do kąpieli i pod prysznic, mydeł w płynie i w kostce, oliwek i innych środków kosmetycznych, kilkanaście opakowań mleka w proszku, kaszek błyskawicznych i musów owocowych, były też kocyki, ubranka i zabawki dla dzieci. Wzruszające były niewielkie ofiary pieniężne składane przez starsze osoby, taki "wdowi grosz", łącznie 180 zł, za które zakupiliśmy ujęte w powyższym zestawieniu inhalator, termometr i pieluchy. 

 

Tak ogromny, pozytywny odzew na organizowaną akcję i niezwykła hojność ze strony osób odwiedzających nasze Sanktuarium były dla nas widomym znakiem Bożego błogosławieństwa dla tego przedsięwzięcia.   

Dary zostały przetransportowane przez Ks. Jacka Księżopolskiego CSMA do Górna i przekazane tam wspomaganym placówkom.

 

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej akcji i móc obserwować, jak wielkie pokłady dobra i solidarności z potrzebującymi drzemią w nas, zwykłych ludziach. Wystarczy je obudzić...

Dziękujemy, że Państwo je budzicie poprzez tę akcję:) 

 

Mamy nadzieję, że jeśli Pan Bóg pozwoli, w przyszłym roku znowu weźmiemy udział w akcji Paczuszka dla Maluszka. 

Serdecznie pozdrawiamy!