Czerwcowe nabożeństwo fatimskie

06-06-2022

Od kilku lat podczas czerwcowego nabożeństwa modlimy się za młodzież. Oni także dbają o oprawę liturgiczną.

W ostatnią sobotę pokutnemu nabożeństwu fatimskiemu w naszym sanktuarium przewodniczył ks. Andrzej Kolebuk CSMA, który przeżywa w tym roku srebrny jubileusz kapłaństwa. Homilię wygłosił ks. Mateusz Szerszeń CSMA. Przy ołtarzu stanęło 18 kapłanów.

Szczególną intencją była modlitwa za młodzież - o łaskę wiary i głębokie rozeznawanie swego powołania, dlatego głównie to młodzi ludzie przygotowali całą liturgię. Śpiew podczas nabożeństwa prowadził zespół "Angel", który tworzą uczniowie i nauczyciele Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych. Na to modlitewne czuwanie przybyli z Pawlikowic michaliccy nowicjusze ze swoim mistrzem ks. Mirosławem Kuczałą. Było wiele sióstr z różnych rodzin zakonnych - najwięcej oczywiście sióstr michalitek, ale także służebniczki starowiejskie, franciszkanki ze Strachociny i klawerianki (jedna z nich, s. Catherine z Nigerii, odmawiała dziesiątek różańca w tubylczym języku Tiv).

Kilka par małżeńskich dziękowało Bogu za kolejny jubileusz wspólnej drogi, otrzymując na końcu liturgii różańce od papieża Franciszka.

Podczas rozważania tajemnic światła spadł krótki, ale intensywny deszcz, który uniemożliwił procesję światła, stąd po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego Figura Matki Bożej Fatimskiej została przeniesiona do sanktuarium.

Całe nabożeństwo transmitowane było przez TV i Radio FARA. Tu można je obejrzeć i wysłuchać homilii ks. Mateusza:

Zdjęcia: Wojciech Kaczkowski.