Jak za czasów przed-pandemicznych

18-08-2021

W drugą sobotę sierpnia przy naszym sanktuarium odbyło się spotkanie w ramach Apostolstwa Trzeźwości.

14-go sierpnia, czyli w drugą sobotę miesiąca, odbyło się spotkanie osób związanych z Apostolstwem trzeźwości przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym. Dla wszystkich radosnym zaskoczeniem było przybycie bardzo wielu osób. Nawiązując do poprzednich, sierpniowych spotkań, program nawiązywał do "Wesela bez toastów". O godz. 16.00 śpiewem pieśni: "My chcemy życia bez palenia i bez picia" nawiązano do owocnej działalności rekolekcyjnej grupy michalitów, związanych z działalnością Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w latach 70-tych. Ta pieśń była jak hymn michalickiego apostolstwa trzeźwości. Okazało się, że dla wielu uczestników sobotniego spotkania, śpiew był przypomnieniem chętnie podejmowanej na rekolekcjach i na pielgrzymkach pieśni.

Świadectwo Stanisława, który w formie wierszowanej, podczas XVII-ej Ogólnopolskiej modlitwy o trzeźwość narodu podzielił się szczęściem bycia trzeźwym, na niniejszym spotkaniu było przyjęte brawami wdzięczności. Uroczysta Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, dla osób przybyłych po raz pierwszy, uruchomiła radość i dobre postanowienia - czego wyrazem były rozmowy przy ognisku. Odpowiedzialni za coroczne spotkania "Wesela bez toastów" - Grażyna i Adam, zadbali o suto zastawiony "stół weselny". Rozmowy i wspaniała atmosfera przy ognisku i gościnie, pozostawiły owocne przekonanie, że pomimo obostrzeń wynikających z pandemii, trzeba wszystko czynić, aby spotykać się we wspólnocie, umacniając się na drodze dobrych postanowień.

Następne spotkanie 11 września czyli w drugą sobotę miesiąca o godz. 16.00.

Ks. Jan Seremak CSMA