Michalici

Lipcowe Czuwanie Fatimskie

04-07-2022

facebook twitter
Lipcowemu Nabożeństwu Fatimskiemu przewodniczył pasterz naszej archidiecezji abp Adam Szal.

Za nami trzecie już w tym roku pokutne czuwanie fatimskie, któremu przewodniczył pasterz naszej archidiecezji abp Adam Szal. Dzięki jego pięknemu rozważaniu na nowo mogliśmy zobaczyć w naszej Matce „Niewiastę Eucharystii”. Razem z ks. Arcybiskupem liturgię celebrowało 20 kapłanów. Przy ołtarzu zgromadziło się także ponad 40 ministrantów – uczestników tygodniowych rekolekcji, jakie w Miejscu Piastowym prowadzili nasi młodzi współbracia ks. Andrzej Żarkowski i kl. Rafał Rębisz.

Liturgię przygotowały niemal w całości siostry michalitki, ponieważ to nabożeństwo było jednym z punktów obchodów 150. rocznicy urodzin Matki Anny Kaworek, współzałożycielki sióstr.

Grała orkiestra dęta OSP z Miejsca Piastowego, śpiewała schola sióstr.

Pod koniec liturgii Eucharystii Pasterz naszej diecezji wręczył papieskie różańce siedmiu jubileuszowym parom małżeńskim: od 55 lat, poprzez trzy „złota” aż do aluminiowej „10”. Specjalne błogosławieństwo papieskie otrzymał także ks. Dariusz Trybus CSMA, rodem z Krosna, który w tym roku przeżywa 25-lecie kapłaństwa.

Jak zawsze po Mszy świętej odmówiliśmy drugą część różańca z pięknymi rozważaniami s. Doroty Pawłowskiej CSSMA, by zakończyć czuwanie procesją świateł z cudowną Figurą Pani Fatimskiej. Całość nabożeństwa była transmitowana przez archidiezjalną rozgłośnię TV i Radio FARA.

Zdjęcia: Wojciech Kaczkowski