Marsz papieski

18-03-2023

Marsz Papieski 1 kwietnia 2023

W sobotę 1 kwietnia po mszy świętej o 19.00 - w wigilię 18 rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II wyruszy z naszego Sanktuarium Marsz Papieski. Rozpoczniemy nasze wędrowanie od pomnika Bł. Ks. Bronisława Markiewicza który powiedział: ”Najwyżej Pan Bóg Was wyniesie, kiedy dacie światu Wielkiego Papieża” do pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II na lotnisko w Targowiskach, gdzie 9 czerwca 1997 roku wylądował Jan Paweł II rozpoczynając pielgrzymkę do Dukli i Krosna.

Poprzez ten marsz chcemy:

- Pokazać przywiązanie do wartości jakie przekazał nam Ojciec Święty

- Stajemy w obronie wartości małżeństwa i rodziny które są fundamentem naszego chrześcijaństwa

- Nie pozwolimy na deptanie dobrego imienia naszego Ojca Świętego

- Chcemy wyrazić wdzięczność wobec Ojca Świętego za wolność, niepodległość i obudzenie narodu

Wyruszymy z zapalonymi świecami, zniczami, odmawiając różaniec.

Wyruszamy na trasę która potrwa około jednej godziny do pomnika Ojca Świętego, w czasie marszu odmówimy dwie części różańca Świętego – radosną i światła - przy pomniku zaśpiewamy barkę - pozostawimy zapalone znicze i wyruszymy w powrotną drogę odmawiając kolejne dwie części różańca Świętego – bolesną i chwalebną.

Będzie możliwość nabycia zniczy.