Mikołaj w Apostolstwie trzeźwości

14-12-2022

Zgodnie z programem spotkań Apostolstwa trzeźwości przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Br. Markiewicza, w drugą sobotę grudnia odbyło się kolejne spotkanie, ze szczególnym akcentem "mikołajowej dobroci". O godz. 16.00 dorośli uczestnicy spotkania pochylili się nad elementami uzbrojenia, o którym pisze św. Paweł w liście do Efezjan. Pytanie: jaka część uzbrojenia mnie uchroniła przed uderzeniem uzależnienia? - uruchomiło wspaniałe świadectwa. Dzieci miały swoje spotkanie z opiekunkami: Anną i Agnieszką, tworząc maleńkie żłóbeczki, które w czasie Mszy św. były poświęcone. Spotkanie ze św. Mikołajem było radosne i bardzo pouczające dla wszystkich. W swoim stylu kaznodziejskim, ks. Przełożony Tadeusz Musz zachwycił nie tylko dzieci, ale również starszych. Dopełnieniem tego niezwykłego spotkania była Agapa i dzielenie się świadectwem swego trzeźwego życia.