Nie uczynię żadnego kroku bez celu!

03-02-2020

Ponad 20 michalitów, razem z Ojcem Generałem, zebrało się 30 stycznia br. na wieczornej Mszy św. w sanktuarium, by świętować uroczystości odpustowe ku czci Błogosławionego Założyciela.

„Nie uczynię żadnego kroku bez celu!” – te słowa Błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza, zanotowane w jego duchowych Zapiskach, stały się kanwą rozważania, jakie wygłosił Ojciec Generał ks. Dariusz Wilk przewodnicząc 30 stycznia br. wieczornej Mszy świętej w Sanktuarium w Miejscu Piastowym, w dniu liturgicznego święta Założyciela michalickich zgromadzeń.

Razem z Ojcem Generałem liturgię Eucharystii celebrował ekonom i radca generalny ks. Jerzy Sosiński, radca generalny ks. Marek Czaja oraz dwudziestu innych michalitów – z Miejsca Piastowego (z parafii i obydwu domów zakonnych), z Krosna (z parafii i szkoły) oraz z Lublina. Przybyła duża grupa sióstr michalitek razem z Matką Generalną Julią Szteliga, młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych oraz sporo wiernych z okolicznych miejscowości, dla których Bł. Bronisław jest kimś bardzo bliskim i uciekają się do jego wstawiennictwa.

Po końcowym błogosławieństwie, wierni ucałowali relikwie ks. Markiewicza i otrzymali pamiątkowe obrazki z jego wizerunkiem i słowami: „Nie uczynię żadnego kroku bez celu”. To dobry program życiowy na rok, który się rozpoczął.

Zdjęcia: s. Agnieszka Zych CSSMA