Od zranienia do uzdrowienia – Ekstremalna Droga Krzyżowa

13-09-2020

W piątek, 11 września, po Mszy świętej o 19.00 sprzed naszego sanktuarium ponad 50 uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej wyruszyło jedną z czterech tras.

Nie w Wielkim Poście, bo koronawirus przeszkodził, ale na kilka dni przed świętem Podwyższenia Krzyża Świętego wyruszyła z naszego sanktuarium Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Chętni, by pójść jedną z czterech przygotowanych tras, zebrali się w kościele w piątek, 11 września, na Mszy świętej o godz. 19.00. Liturgii przewodniczył ks. Krzysztof Szary CSMA, duszpasterz młodzieży, który razem z Karoliną Korzeniowską przygotował potrzebne materiały. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Poświata, przełożony domu. Po pamiątkowym zdjęciu na schodach sanktuarium ponad 50 osób zanurzyło się w mrok, by przemierzać kolejne kilometry, rozważając przy stacjach Drogi Krzyżowej tegoroczny temat: „Droga przebaczenia. Od zranienia do uzdrowienia”.

Najkrótsza trasa liczyła 31 kilometrów, najdłuższa – mocno ponad 40. Pierwsi uczestnicy EDK pojawili się na placu przed sanktuarium przed godziną 3.00, ostatni, gdy biły dzwony zapowiadając poranną Mszę świętą o 6.30.