Ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości na Jasną Górę

22-06-2021

Czterdzieści pięć osób ze Stowarzyszenia Powściągliwość i Praca udało się w minioną sobotę...

Już od kilku lat Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, aby razem z innymi wspólnotami zajmującymi się problemem trzeźwości w narodzie polskim, prosić Matkę Bożą o pomoc. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku organizacją zajęli się członkowie Stowarzyszenia: Agata i Antoni Wojtoń.

Czterdzieści pięć osób, w tym czwórka dzieci z Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej, z wielką ochotą udała się w sobotę 19 czerwca do Częstochowy. Modlitwa różańcowa, śpiew dzieci oraz świadectwa bardzo ubogaciły czas podróży autokarem.

W wielkim upale, o godz. 15.00 rozpoczęło się pod wałami Jasnej Góry spotkanie Apostolstwa Trzeźwości. Podczas prezentacji przybyłych grup, wspólnota z Sanktuarium z Miejsca Piastowego modliła się za wszystkich do św. Michała Archanioła. Modlitwę poprowadziły dzieci z Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Msza św. o godz. 18.00, możliwość osobistej modlitwy przed ikoną Czarnej Madonny Bożej oraz Apel Jasnogórski napełniły serca Bożą łaską. Dowodem tego były świadectwa i radość całej wspólnoty powracającej w nocy do Miejsca Piastowego.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony w Jego darach otrzymanych przed obrazem Matki Bożej i w całym pielgrzymowaniu oraz udzieli potrzebnych łask na dalszą działalność Apostolstwa Trzeźwości przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza, apostoła trzeźwości.

ks. Jan Seremak CSMA