Ogólnopolskie spotkanie Apostolstwa Trzeźwości na Jasnej Górze

23-06-2022

W sobotę, 18 czerwca o godz. 6.30 udała się na Jasną Górę pielgrzymka osób związanych z Apostolstwem Trzeźwości przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza.

Na tę okazję nasz „poeta” Stanisław Kobiałka napisał wiersz:

To Sanktuarium w Miejscu Piastowym dzisiaj żegnamy
Bo do Mateczki Królowej Polski się wybieramy
Już do Michałka z ust naszych modlitwa płynie
By nas strzegł i bronił w każdej godzinie.

Na Jasną Górę spiesznie dążymy i już niebawem Matkę ujrzymy
Za otrzymane łaski chcemy dziękować i Jej opieką wciąż się radować.
To nie jest ważne czy to jest bogacz, czy też jest nędzny ubogi,
Gdy przed Twym tronem zegnie swe nogi.

Skieruje oczy w to zatroskane oblicze
I tak w boleści westchnie: Matuchno moja na Ciebie liczę.
W twe cięte rysy bardzo wpatrzony, modlę się i wracam już uzdrowiony.
Ja to wam mówię, że kiedyś wódka, prawie już życie mi odebrała,
Ale Mateczka, ja Ją prosiłem, tu Ją błagałem; Ona mi życie uratowała.

Wierszem tym, po zaśpiewaniu "Jesteś Królem" przez przedstawicieli Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej, Stanisław rozpoczął o godz. 17.00 ogólnopolskie spotkanie Apostolstwa Trzeźwości w Częstochowie. Wcześniej, cała 56-osobowa pielgrzymka z Miejsca Piastowego odprawiła Drogę Krzyżową na Wałach Jasnogórskich, prosząc przede wszystkim o trzeźwość w rodzinach i błogosławieństwo Boże dla całej działalności trzeźwościowej przy naszym Sanktuarium. Dwugodzinne spotkanie animowane przez naszą Wspólnotę, było odebrane przez pielgrzymów jako wyraz żywotności tych działań, które podejmowane są przy naszym Sanktuarium. Po Apelu Jasnogórskim i Mszy świętej w kaplicy Cudownego Obrazu nastąpił powrót zakończony o godz. 4.30 nad ranem przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym.

Intensywny, ofiarny i bardzo wspólnotowy czas pielgrzymowania, kolejny raz wzbudził w sercach uczestników wdzięczność wobec Boga i siebie nawzajem.

Ks. Jan Seremak CSMA