Ostatnia Fatima

05-10-2021

Ostatniemu w tym roku nabożeństwu fatimskiemu przewodniczył w naszym sanktuarium bp Roman Pindel.

W pierwszą sobotę miesiąca, 2 października, po raz ostatni w tym roku przeżywaliśmy pokutne czuwanie fatimskie. Modlitwie przewodniczył bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

Razem z nim przy ołtarzu stanęło ponad 20 kapłanów. Przybyli nasi klerycy z Krakowa, razem ze swoim rektorem ks. Stanisławem Kalisztanem [był na każdym w tym roku nabożeństwie fatimskim!] i nowym prefektem ks. Maksymilianem Michcikiem oraz ks. Andrzejem Żarkowskim. Ze Stalowej Woli przyjechał ks. Rafał Chorobik z kilkoma ministrantami. Obecni byli rodzice nowicjuszek sióstr michalitek. Pośród pielgrzymów znalazło się 15 par, które dziękowały za kolejny jubileusz małżeński – od pięćdziesiątego pierwszego do pierwszego roku. Wszyscy otrzymali pamiątkowe ikony ze św. Józefem.

Homilia ks. Biskupa była piękną opowieścią o różańcu, a dotykające serc przykłady stały się wezwaniem do jeszcze gorliwszego praktykowania tej modlitwy. Liturgię ubogacił męski chór rolniczy im. Stanisława Świerada z Wielopola Skrzyńskiego, wspierany przez śpiewaków z Jasła. Nabożeństwo zakończyło się odmówieniem tajemnic światła i procesją z Figurą Fatimskiej Pani.

Mimo silnego i chłodnego wiatru na miejsteckie wzgórze przybyło wielu pielgrzymów, a kilka tysięcy łączyło się w modlitwie dzięki transmisji Radia i Telewizji Fara.

Tekst: Krzysztof Poświata CSMA
Zdjęcia: Wojciech Kaczkowski