Piękne wspomnienia

08-08-2021

Za 30 lat kapłaństwa dziękowało dzisiaj w naszym sanktuarium na Mszy świętej o godz. 11.00 kilku michalitów.

Za 30 lat kapłaństwa dziękowało dzisiaj Bogu w naszym sanktuarium na Mszy świętej o godz. 11.00 kilku michalitów: bp Józef Dąbrowski z Kanady, ks. Tadeusz Brzuszek z Paragwaju, ks. Leszek Cioch na co dzień w Miejscu Piastowym, ks. Bogdan Galek kiedyś misjonarz w Ameryce Południowej, a dzisiaj zarządzający włościami w Markach pod Warszawą, ks. Andrzej Kozień szefujący Wydawnictwu Michalineum i ks. Edward Świątkowski, proboszcz we włoskim Nepi starszym od Rzymu. Na obiedzie dołączył do nich ks. Andrzej Mroczkowski, proboszcz w Miejscu Piastowym.

Wszyscy oni pod koniec lat 70-tych i na początku 80-tych uczyli się w tutejszym Niższym Seminarium. Opowieściom z tamtych czasów podczas obiadu końca nie było…

Na zdjęciu stoją od lewej: ks. Edward Świątkowski, ks. Leszek Cioch, ks. Bogdan Galek, bp Józef Dąbrowski, ojciec generał ks. Dariusz Wilk [trzy lata młodszy od jubilatów], ks. Andrzej Kozień i ks. Tadeusz Brzuszek.