PIELGRZYMKA - zaproszenie

05-02-2022

Nasze Sanktuarium organizuje w dniach 17-20 czerwca br. pielgrzymkę autokarową do Matki Bożej Ostrobramskiej w Wilnie (Litwa).

Michalici z Miejsca Piastowego i Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne CREDO zapraszają na PIELGRZYMKĘ:

Kodeń – Leśna Podlaska – Wilno – Kowno – Szawle – Studzieniczna [17 – 20 czerwca 2022]

17 czerwca – piątek. Wyjazd z Miejsca Piastowego godz. 5.00. Najpierw pojedziemy do Kodnia, aby zobaczyć jedno z najstarszych sanktuariów Maryjnych w Polsce [Msza święta]. Następnym punktem naszej pielgrzymki będzie sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej
w Leśnej Podlaskiej, powstałe w miejscu cudownego pojawienia się obrazu Najświętszej Maryi Panny.  Wieczorem przejazd do Kukli – obiadokolacja i nocleg.

18 czerwca – sobota.  Wczesne śniadanie. Przejazd do Wilna.  Spotkanie z przewodnikiem około godz. 10.00. Zwiedzanie Wilna: Ostra Brama [Msza święta], kościół Ducha Świętego, gdzie przez lata znajdował się oryginalny obraz Jezusa Miłosiernego, katedra, kościół Świętych Piotra i Pawła, klasztor sióstr Miłosierdzia – miejsce pobytu św. Faustyny Kowalskiej, cmentarz na Rossie. W godzinach popołudniowych przejazd do Troków – zamek księcia Witolda, powrót do hotelu w Kuklach – obiadokolacja i nocleg.

19 czerwca – niedziela. Wczesne śniadanie. Przejazd do Kowna. Spotkanie z przewodnikiem ok 10.00 – zwiedzanie miasta. Około godz. 13.00 przejazd do Szawli, na Górę Krzyży [Msza święta] – swoisty pomnik wiary. Znajduje się tutaj, na niewielkim terenie, kilkadziesiąt tysięcy krzyży, przywożonych przez pątników z całego świata. Późnym wieczorem powrót do hotelu w Kuklach – obiadokolacja i nocleg.

20 czerwca – poniedziałek. Śniadanie. Około 8.00 przejazd do Wigier – zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego. Następnie pojedziemy do przepięknie położonego sanktuarium maryjnego w Studzienicznej – zwiedzanie [Msza święta]. Około 13.00 wyjazd
w drogę powrotną. Przyjazd do Miejsca Piastowego – zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

CENA pielgrzymki dla grupy min. 45 osób – 1.030,00 zł. Zapisy z zaliczką 200 zł w zakrystii.

W cenie uwzględniliśmy:
– przejazd autokarem;
– 3 noclegi w Kuklach (Gościniec Kukle);
– wyżywienie (3 obiadokolacje i 3 śniadania)
– przewodnik miejscowy w Wilnie i Kownie;
– ubezpieczenie NNW i KL

UWAGA: Cena nie zawiera biletów wstępu, na ten cel należy zabezpieczyć ok 20 EUR. Ostateczny program pielgrzymki będzie dostosowany do aktualnych zarządzeń covidowych.

ZAPISY telefonicznie [604 838 749] lub w zakrystii po Mszy świętej.