Policjanci u swojego Patrona

02-10-2021

W środę, 29 września, w uroczystość św. Michała Archanioła, do naszego sanktuarium przybyła pielgrzymka policjantów z wszystkich jednostek garnizonu podkarpackiego.

Niewątpliwie historycznym momentem była Msza święta o godz. 11.00 w środę, 29 września, kiedy to do naszego sanktuarium ze sztandarami wmaszerowała kilkudziesięcioosobowa pielgrzymka policjantów ze wszystkich 21 komend miejskich i powiatowych Podkarpacia, na czele z Komendantem Wojewódzkim Policji w Rzeszowie insp. Dariuszem Matusiakiem. Razem z nimi modlili się uczniowie klas mundurowych Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych, w tym wspaniały zespół muzyczno-wokalny „Angel”, oraz wielu pielgrzymów.

Liturgii eucharystycznej przewodniczył pomocniczy biskup z Przemyśla Stanisław Jamrozek, podkreślając w homilii trud policyjnej służby, która zasługuje na uznanie i docenienie. Po błogosławieństwie ks. Biskup udał się razem z Komendantem Wojewódzkim do kaplicy św. Michała Archanioła i tam zawierzył jego opiece wszystkich policjantów i ich rodziny.

Wszystkie jednostki garnizonu podkarpackiego otrzymały pamiątkowe ikony Patrona. Dzisiejsza uroczystość przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Zapewniamy, że co roku będziemy wracać do tego miejsca 29 września – powiedział wzruszony inspektor D. Matusiak.

Po modlitwie w sanktuarium goście udali się niedawno otwartego „Domu u Ojca”, czyli Centrum Pracy z Młodzieżą. Tam obejrzeli musical „Usłyszałeś szept” o bł. Bronisławie Markiewiczu w wykonaniu uczestników warsztatów teatralnych, jakie latem odbywały się w Centrum. Scenariusz napisał i wyreżyserował tę sztukę Sebastian Skoczeń, aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie, dawny absolwent naszej szkoły w Miejscu Piastowym. Taka młodzież napawa nadzieją – można było usłyszeć w kuluarach z ust policjantów i zaproszonych osób.