Proście Pana żniwa – czerwcowe nabożeństwo fatimskie

12-06-2021

Pierwsza sobota czerwca – „na Górce” był to niezapomniany wieczór modlitwy. Najpierw różaniec i droga krzyżowa od 17.30. Później Msza święta pod przewodnictwem ks. Rafała Chorobika CSMA, michality wyświęconego tydzień wcześniej. Obok niego przy ołtarzu 12 innych kapłanów. Poruszające słowo Boże wygłosił ks. Leszek Przybylski CSMA, dyrektor michalickiej szkoły w Miejscu Piastowym. –  Święta Katarzyna ze Sieny w Dialogach wyraża poniekąd z ekstremalnym szacunkiem treść kapłaństwa. Wspomina księdza idącego z Najświętszym Sakramentem, a potem wyznaje, że całowała ziemię, gdzie kapłan stawiał swoją stopę, bo widziała, że – jak to nazwała, idzie rozdawca łaski. Ta optyka nie zmienia się przez wieki. Mimo narastającej obecnie zachowawczości religijnej nie jeden raz z satysfakcją usłyszysz, drogi kapłanie, w swoim kierunku słowa pozdrowienia: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Ludzie tak się zwracają do osób duchownych, bo nadal wierzą, że za nimi, za ich życiem stoi Pan Bóg. Wierzą także czy przynajmniej chcą wierzyć i w to, że jeśli ktoś nosi sutannę czy habit to żyje tak, jak oczekuje tego Pan Bóg. Niech twoje życie umacnia to przekonanie.

Podczas liturgii grał i śpiewał zespół „Angel”, którego skład tworzą uczniowie i nauczyciele michalickiej szkoły z Miejsca Piastowego. Wzniesione ręce z różańcami, płonące pochodnie podczas procesji światła z Figurą Fatimskiej Pani, pośród wiernych duża grupa młodzieży i dzieci. Wszyscy przyszli na wezwanie Matki z Nieba, by się modlić i pokutować. Od lat w czerwcu szczególnym płaszczem modlitwy otaczana jest młodzież. Jest to także wołanie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Te piękne chwile utrwalił na zdjęciach Wojtek Kaczkowski, za co dziękujemy. Całe nabożeństwo było transmitowane przez archidiecezjalne Radio i TV Fara.