Michalici

Prot i Filip o przyjaźni

17-08-2021

facebook twitter
We wtorkowe popołudnie, 17 sierpnia, na scenie Centrum Edukacji Młodzieży w Miejscu Piastowym został wystawiony spektakl "Prot i Filip".

Zajęte wszystkie fotele, dostawiane krzesła i boczne schodki... Tłumy dzieci i dorosłych przybyły w dzisiejsze popołudnie, by w auli nowego budynku Centrum Edukacji Młodzieży obejrzeć spektakl teatralny „Prot i Filip” w wykonaniu aktorów: Sebastiana Skocznia [Teatr Dramatyczny w Warszawie] i Jaśka Staszczyka.

Za pomocą dowcipnych dialogów, zaskakujących i pełnych humoru sytuacji, pokazali jak wielką wartością w życiu każdego człowieka jest przyjaźń i szacunek do drugiej osoby. Wybuchające co chwila salwy śmiechu dzieciaków były dowodem, jak żywo mali widzowie reagowali na to, co działo się na scenie. Co więcej, kilkoro dzieciaków udało się wciągnąć w scenariusz sztuki. Zaskakiwały ich mądre odpowiedzi.

„Przyjaźń to bardzo ważna rzecz – koniecznie zapamiętajcie to przesłanie”, powiedział na koniec ks. Piotr Prokopowicz, dyrektor CEM-u. Po spektaklu na dzieci czekała mała, słodka niespodzianka.

Warto dodać, że od wczoraj w Centrum Edukacji Młodzieży trwa druga sesja warsztatów teatralnych. Zostaną one zwieńczone wystawieniem sztuki w połowie września tego roku.