Michalici

Różaniec żon w intencji mężów

17-05-2023

facebook twitter
W święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny 31 maja powstała przy naszym sanktuarium, Róża Żon za Męża a patronką została Święta Rita – zakonnica, żona, matka.

Róża gromadzi 20 Żon, które będą modlić się za swoich Mężów i za wszystkich Mężów z tej grupy różańcowej, żyjących lub którzy odeszli już do Pana – przez 20 miesięcy z możliwością przedłużenia. Jest to inicjatywa która już od wielu lat pięknie się rozwija na całym świecie. Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny było wspaniałą okazją, aby tak jak Maryja, poszła wesprzeć swoją krewną Elżbietę i nieść Jej pomoc, tak my kobiety - chcemy Ją naśladować i też uczymy się nieść pomoc innym kobietom, które jej potrzebują szczególnie w małżeństwie.

Żono!

Jeśli masz pragnienie modlitwy w sercu za swojego męża, dołącz do powstającej nowej Róży.  Każdego dnia za Twojego małżonka modlić się będziesz Ty dziesiątką różańca świętego oraz 19 innych  Kobiet, czyli każdego dnia za Twojego ukochanego Męża będzie odmawiany cały różaniec. Twój małżonek będzie więc miał zapewnioną opiekę Maryi każdego dnia.

DLACZEGO POWINNAŚ PODJĄĆ TĘ MODLITWĘ?

  • Jesteś kochająca, mądra i troskliwą Żoną
  • Jesteś w trudnym małżeństwie i pragniesz modlić się za swojego Męża
  • Twoim powołaniem w małżeństwie jest modlitwa o zbawienie Twojego Męża
  • Pragniesz aby w Twoim małżeństwie wielkie rzeczy czynił sam Bóg

ILE CZASU ZAJMIE MI TO KAŻDEGO DNIA?

4-5 minut o dowolnej porze Twojego dnia. Modlitwa dziesiątką różańca to poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby Twój Kochany Mąż  miał opiekę przez 24 godziny. Oczywiście, podjęcie modlitwy nie zwalnia nas z konkretnego działania wobec naszych  współmałżonków, jednak modlitwa za nich takie działania z pewnością wspomoże.

CO ZYSKUJEMY Z POWODU UCZESTNICTWA W TAKIEJ MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ?

– Dajemy najpiękniejszy prezent naszemu Mężowi (i to codziennie) – wszystkie łaski związane z odmawianiem różańca w róży (wiele, wiele łask – pewność, że zawsze, każdego dnia ktoś modli się za mojego Męża, nawet wtedy, gdy sama zapomnę – jeśli nikt nie zapomni, to codziennie za naszych Mężów odmówiony jest cały różaniec!)

INTENCJE, W KTÓRYCH BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ:

  • o błogosławieństwo dla Męża uzdrowienie zranień i wszystkiego co uzdrowienia potrzebuje, łaskę przebaczania;
  • o dar wspólnej modlitwy i dialogu, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Bożej Miłości
  • o rozszerzanie się tego dzieła, aby jak największa liczba współmałżonków była objęta modlitwą, a dzięki temu przez ręce Maryi otrzymała błogosławieństwo;
  • za Ojca Świętego i w intencjach przez Niego wypowiedzianych oraz w intencji całego Kościoła Świętego;
  • o pomoc Bożą w trudnościach i wzajemne oddanie siebie małżonków.
  • o zbawienie wieczne dla naszych współmałżonków

Serdecznie zapraszamy każdą wspaniałą i kochającą żonę do Róży za Męża. Siłą jest modlitwa a wspólnotowa modlitwa różańcowa ma ogromną moc.

Jeśli pragniesz do nas dołączyć zadzwoń do naszej Koordynatorki – podaj imię swoje, męża i telefon aby można się było z Tobą skontaktować kiedy utworzy się Róża.

 Koordynatorką jest Anna - tel. 600-584-054