Rozpoczęły się prace remontowe

17-03-2020

Od wczesnych godzin rannych, w poniedziałek 16 marca, rozpoczęły się prace przygotowawcze do remontu naszej świątyni sanktuaryjnej. Pod kierunkiem Firmy Stolarskiej Marka Waisa z Klimkówki dokonaliśmy demontażu ławek, które będą restaurowane przez pracowników i uczniów Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimanazjalnych. Z pomocą przyszli nam parafianie i strażacy z Miejsca Piastowego, którzy pomogli wynosić ławki i inne meble kościelne, a także zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem ołtarze i figury. Wszystko jest gotowe go usunięcia dotychczasowej posadzki i wykonania ogrzewania podłogowego. Taki jest przewidywany pierwszy etap prac.

Podczas remontu świątyni Msze święte i inne nabożeństwa odprawiamy w odnowionej sali teatralnej pod kościołem. Tam też codziennie od godz. 15.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu i modlimy się szczególnie, by Pan Bóg posłał Archanioła Michała dla powstrzymania epidemii koronawirusa.