"Solidarność" u Matki

11-08-2020

Od 23 lat podczas sierpniowego nabożeństwa fatimskiego NSZZ "Solidarność" Regionu Podkarpacie w sposób szczególny kieruje swe myśli i modlitwy ku Matce Bożej.

Od ponad 40 lat w Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od maja do października, odbywają się pokutne nabożeństwa fatimskie. W sierpniu – miesiącu Porozumień Sierpniowych – NSZZ „Solidarność” Regionu Podkarpacie w sposób szczególny kieruje swe myśli i modlitwy ku Matce Bożej Fatimskiej. Podobnie było w tym roku, w sobotę 1 sierpnia.

Pierwsze nabożeństwo fatimskie w kościele „na Górce” w Miejscu Piastowym z udziałem „Solidarności” odbyło się w sierpniu 1998 roku, a przewodniczył mu wówczas śp. bp Jan Chrapek. W tym roku Mszę świętą o godz. 19.00 odprawił wikariusz generalny Zgromadzenia Michalitów ks. dr Rafał Kamiński. On także wygłosił piękną, bogatą w treść homilię. Razem z nim przy ołtarzu fatimskim stanęło 14 kapłanów. Całość liturgii: czytania, psalm, modlitwa wiernych, dary ofiarne, rozważania różańcowe, została przygotowana przez członków Związku Zawodowego „Solidarność”.

Po Komunii świętej Pan Tadeusz Majchrowicz, Przewodniczący Zarządu Regionu Podkarpacie NSZZ „Solidarność” w Krośnie, klęcząc przed Figurą Fatimskiej Pani, zawierzył Jej wszystkich ludzi racy i ich rodziny.

Nabożeństwo było transmitowane przez archidiecezjalne Radio i Telewizję FARA.