Święci na nowe tysiąclecie

23-07-2021

"Ufam, że będziecie świętymi trzeciego tysiąclecia" – powiedział bp Stanisław Jamrozek do młodzieży w Miejscu Piastowym.

Ufam, że będziecie świętymi trzeciego tysiąclecia – powiedział podczas homilii ks. bp Stanisław Jamrozek, sprawując 22 lipca br. w naszym sanktuarium Mszę świętą dla młodzieży z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Łącznie w wypoczynku na Podkarpaciu wzięło udział blisko 50 uczniów szkół średnich z archidiecezji przemyskiej i diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Młodzież zakwaterowana była w internacie Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Pierwszy turnus trwał od 13 do 18 lipca, natomiast drugi rozpoczął się 18, a zakończył – 23 lipca. Prowadził je ks. Jerzy Gałązka, diecezjalny koordynator ds. stypendystów FDNT, a moderatorami były siostry michalitki – na pierwszym turnusie s. Barbara Chrapek, a na drugim s. Agnieszka Zych, wspierane przez inne siostry (michalitki, klawerianki i józefitki) oraz świeckich wolontariuszy.

Rekolekcje oparte były o nauczanie św. Jana Pawła II i jego słowa „Jestem, pamiętam, czuwam”. Na obydwu turnusach młodzież przybyła na michalicką „Górkę”, by uczestniczyć w Eucharystii oraz zwiedzić sanktuarium i muzeum bł. Bronisława Markiewicza.