ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

03-04-2023

Serce roku liturgicznego.

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00.
Po jej zakończeniu przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji, tzw. „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. W tym dniu, wspominając ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa, szczególnie modlimy się za kapłanów oraz prosimy o święte i liczne powołania. O taką modlitwę prosimy Was wszystkich, abyśmy posługę duszpasterską spełniali z gorliwością na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.

WIELKI PIĄTEK
Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 6.00 rano.
O 18.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00.
Po jej zakończeniu adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy, zwanej Grobem Pańskim do godz. 24.00. W czasie adoracji odśpiewamy Gorzkie Żale. Ofiary zbierane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na renowację zabytków w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA
Adoracja od godz. 6.00. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się o godz. 9.00, 10.00, 11.00, 12.00.
Najważniejsza i najpiękniejsza celebracja roku liturgicznego, czyli WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o godz. 19.00. Jest to wieczorna Msza święta Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Prosimy przynieść świece, ponieważ w tym dniu odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Rano w niedzielę Msza święta z procesją rezurekcyjną o godz. 6.00, ale kościół będzie otwarty od godz. 5.00. Pozostałe Msze święte w tym dniu o godz. 9.30, 11.00 i 19.00. Nie ma mszy św. o godz. 8.00!

W drugi dzień świąt wielkanocnych msze św. wg porządku niedzielnego.