Świętowanie Apostolstwa Trzeźwości w okresie Bożego Narodzenia 2021/2022

11-01-2022

Pragnienie spotkania we wspólnocie połączone z zaufaniem Bożej Opatrzności, pozwoliło osobom związanym z działalnością trzeźwościową przy naszym Sanktuarium spotkać się i dać wyraz radości chrześcijańskiej.

Pomimo trudności związanych z pandemią, pragnienie spotkania we wspólnocie połączone z zaufaniem Bożej Opatrzności, pozwoliło osobom związanym z działalnością trzeźwościową przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym spotkać się i dać wyraz radości chrześcijańskiej w tym niezwykłym czasie Bożego Narodzenia.

Było to w Wieczór Sylwestrowy oraz w drugą sobotę miesiąca, czyli 8 stycznia. Wprawdzie wzięto pod uwagę pewne ograniczenia – na Sylwestrze bez toastu było ok. 50 osób, zaś na opłatkowym i kolędowym spotkaniu ok. 90 osób – jednak siła wspólnoty przemogła trudności i lęki. Potęga miłości pomogła sięgnąć po dar wolności. Wśród kilku osób, które pierwszy raz pojawiły się na spotkaniu, pojawiła się siostra Hiacynta Popiel, michalitka. Jej podzielenie się doświadczeniami terapeutycznymi i duchowymi z pracy w Zgromadzeniu zostało przyjęte z wielkim zainteresowaniem. Gdy oznajmiła, że już cieszy się z zaangażowania w niniejsze spotkania Apostolstwa Trzeźwości oraz nakreśliła całoroczny program jej zaangażowania we wspólnocie, została nagrodzona wielkimi oklaskami.

Program spotkań comiesięcznych pozostaje nadal bez zmian: godz. 16.00 – spotkanie terapeutyczne, godz. 17.00 – Msza święta, godz. 18.00 – spotkanie we wspólnocie. Następne spotkanie dotyczące planowanych rekolekcji trzeźwościowych odbędzie się 12 lutego 2022 roku.

ks. Jan Seremak CSMA