Wesele bez toastu 2022

12-09-2022

Po pandemicznej przerwie na miejsteckiej "Górce" odbyło się Wesele bez toastu.

Wśród wielu inicjatyw duszpasterskich podejmowanych przy Sanktuarium w Miejscu Piastowym, mających szczególne odniesienia do rodzin napotykających na problemy wszelkich uzależnień, przez wiele lat pod koniec sierpnia organizowano tzw. Wesela bez toastu. Pandemia nie pozwoliła w pełni realizować model niniejszej imprezy, wypracowany w poprzednich latach. W tym roku 27 sierpnia 2022r. udało się powrócić do programu, który podejmuje cele tego wydarzenia. Dotychczas organizacją "Wesela bez toastów" zajmowali się Grażyna i Adam Dutka - członkowie Stowarzyszenia Powściągliwości i Pracy. W tym roku ten "zaszczyt" przejęli Małgorzata i Zenon Lenart. Ok. 120 uczestniczyło w tym rodzinnym spotkaniu. Siostry Michalitki i zespół Gloria zajęli się dziećmi, zaś dorośli w Zespole Michalickiej Szkoły Ponadpodstawowej wysłuchało konferencji Grażyny Kosteckiej pt. Rodzina wzorem "grupy wsparcia". Później w grupach omawiano wysłuchany referat, łącząc go z materiałem wcześniej przygotowanym przez animatorów spotkania. Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Stanisława Jamrozka, podczas której małżonkowie odnowili swoje śluby sakramentu małżeństwa, była najważniejszym punktem programu "Wesela bez toastu". Ubogaceniem tej uroczystości był śpiew zespołu Gloria. Przyjęcie weselne, tańce, zabawy, śpiewy i tort weselny stanowiły piękną uroczystość rodzinną. Oby Święta Rodzina "podsyłała" wiele takich radości chrześcijańskim rodzinom. xjs.