Wrześniowe rekolekcje dla kobiet

18-08-2023

Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla kobiet 29.09-1.10.2023

Serdecznie zapraszamy kobiety różnego stanu - które chcą odkryć w sobie na nowo kobiece piękno, wartość swojej wyjątkowości, aby jej Dusza potrafiła odczytać co Bóg Ojciec zamierza uczynić w Jej życiu.

Każda z nas została powołana do tego, by kochać i być kochaną.                                    Niektóre z nas realizują to powołanie w małżeństwie, inne w zakonie, jeszcze inne obierają inną drogę - wszystko po to, aby być spełnioną i szczęśliwą.

Bywa często że na naszej drodze pojawiają się różne doświadczenia życiowe i niewiele brakuje aby się poddać zwątpieniu i rozpaczy - dlatego każda z nas potrzebuje czasu zatrzymania, wyciszenia, wniknięcia w swoje serce aby odnaleźć naszą prawdziwą wartość.

Czas rekolekcji będzie dla nas okazją aby przyglądnąć się sobie jako kobiecie w towarzystwie Matki Maryi i innych kobiet. Bedą czasem doświadczenia siebie, drugiej osoby i Boga we wspólnocie kobiet na modlitwie, podczas wspólnych działań warsztatowych oraz dzielenia się doświadczeniem. Będziemy rozważać o tęsknotach kobiecego serca; o pięknych i trudnych aspektach bycia kobietą, o tym, co dodaje sił każdej kobiecie, a co je odbiera. Naszym pragnieniem będzie zgłębić świat naszego serca, poznać głębię naszej duszy, aby odkrywać siebie jako istotę pełną kobiecości.

Tą prawdę pomoże nam odkrywać:

Ks. Grzegorz Kosakowski – psycholog, psychoterapeuta

Aneta Mróz – Kuźniak – socjoterapeuta, mediator rodzinny, doradca życia rodzinnego, żona i            mama

Kobietą nie wystarczy się urodzić, kobiecość doskonali się w ciągu całego życia, dlatego będziemy poruszać ważne tematy dla nas.

- Serce Maryi a Serce Kobiety

- Być Kobietą ale jaką?

- Salon piękności duszy

- Akceptacja siebie i zgoda na własne życie

Aby umocnić swojego ducha:

– Wspólna Eucharystia

– Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty

– Możliwość indywidualnej rozmowy

– Wspólne uwielbianie Pana podczas modlitwy osobistej i adoracji

– Wyciszenie się i otwarcie na działanie w nas Bożej tajemnicy

Aby umocnić nasze ciało:

Wspólne posiłki

– Warsztaty artystyczne

– Warsztaty dekoracyjne

– Doświadczenie radości bycia we wspólnocie

Rozesłanie i zakończenie warsztatów

Zaczynamy w piątek o godz: 18.00 a kończymy w niedzielę o godz: 13.00 wspólnym obiadem.

Miejsce: Centrum Duchowości Michalickiej „Dom u Ojca”w Miejscu Piastowym

Zgłoszenia – można zapisać się przez:

e-meil: tpmazur@wp.pl lub  tel: 504-915-828

podając: imię i nazwisko, parafię, numer kontaktowy, nocleg

Koszty uczestnictwa:

Uczestnictwo bez noclegu – 220 zł – pełne wyżywienie, kawiarenka, materiały na warsztaty artystyczne i dekoracyjne, koszty organizacyjne

Uczestnictwo z noclegiem – 320 zł – jak wyżej, plus nocleg

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. Serdecznie zapraszamy!