Michalici

Zaśpiewajmy kolędy dla małego Jezusa

13-01-2020

facebook twitter
Zaśpiewajmy kolędy dla małego Jezusa – niech nas ta świąteczna nuta mocniej łączy i wzrusza – śpiewał Chór „Ave Maria” z Rzeszowa, który w niedzielę 12 stycznia, w naszym sanktuarium wystąpił z koncertem kolęd.

To był rzeczywiście wzruszający, niedzielny wieczór. Po nabożeństwie i błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem z godzinnym koncertem kolęd wystąpił chór „Ave Maria” z parafii księży saletynów w Rzeszowie. Artyści, pod kierunkiem Pana Mieczysława Białego, zaśpiewali 11 kolęd – tradycyjnych, pastorałek i kołysanek.

Znakomitym konferansjerem był prezes chóru Pan Mirosław Skalski, który powiedział słów kilka o historii istniejącego już ponad 30 lat chóru, a także dzięki wierszom i opowieściom wspaniale wprowadzał w nastrój każdej z trzech części występu. Tradycyjnie, nasz koncert kończy wspólne śpiewanie. Będzie nim perełka polskich kolęd – „Bóg się rodzi, moc truchleje”. Zachęceni tym zaproszeniem, wszyscy którzy przyszli na wieczorną Eucharystię zaśpiewali bożonarodzeniowy utwór Franciszka Karpińskiego. Chórzyści, nagrodzeni brawami, obiecali że powrócą do nas w maju z koncertem pieśni maryjnych.