Posługa miłosierdzia – o szturmie modlitewnym ze św. Michałem Archaniołem w audycji Polskiego Radia

01-11-2021

O uroczystości Wszystkich Świętych, modlitwie za zmarłych i Szturmie modlitewnym ze św. Michałem Archaniołem dziś na antenie PolskieRadio24.pl mówili: salezjanin ks. Dominik Chmielewski oraz michalita ks. Piotr Prusakiewicz. Oto co powiedzieli:

Salezjanin ksiądz Dominik Chmielewski podkreśla, że dziś czcimy zwycięstwo Jezusa Chrystusa w życiu świętych. - Świętujemy zwycięstwo Syna Bożego, w heroicznej miłości tych ludzi, których nazywamy świętymi. Którzy zdecydowali się tutaj na ziemi, każdego dnia kochać Boga całym sercem, ze wszystkich sił, z całej duszy i z całej swojej mocy - podkreśla duszpasterz. Zachęca również, by pomodlić się za wszystkich drogich zmarłych, ale przede wszystkim uświadomić sobie sens naszego życia.

W uroczystość Wszystkich Świętych rozpoczął się „Szturm modlitewny ze świętym Michałem Archaniołem za zmarłych”.

- Modlitwą można pomóc bliskim zmarłym i duszom czyśćcowym w wybawianiu dusz - mówi ksiądz Piotr Prusakiewicz ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. - Listopad to miesiąc, w którym zaglądamy poza próg śmierci - w wieczność. Tam na naszą modlitwę czekają dusze zmarłych. Te groby też kiedyś będą puste. Dusze są już albo przed obliczem Pana Boga, albo już w niebie, albo w czyśćcu. Potrzebują oczyszczenia. Możemy im pomóc poprzez posługę miłosierdzia, jaką jest modlitwa - dodaje ksiądz Piotr Prusakiewicz.

- W ramach inicjatywy publikowane będą modlitwy do św. Michała Archanioła za zmarłych oraz konferencje przybliżające naukę o czyśćcu i roli świętego Michała Archanioła w wybawianiu dusz - dodaje michalita oraz redaktor naczelny dwumiesięcznika "Któż jak Bóg" ksiądz Piotr Prusakiewicz. - Pragniemy pomóc tym, którzy oczekują na wybawienie. Można to uczynić, dołączając do tej wielkiej kampanii modlitewnej. Codziennie sięgamy po paciorki różańca, odmawiamy jedną dziesiątkę różańca świętego, do tego dołączamy litanię do św. Michała Archanioła i specjalną modlitwę - wyjaśnia duszpasterz.

Wypowiedzi ks. Dominika Chmielewskiego oraz ks. Piotra Prusakiewicza w linku poniżej: "Pragniemy pomóc oczekującym na wybawienie". Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem