05.09-11.09.2021

1. Dziękujemy Panu Bogu za łaski otrzymane podczas wrześniowego nabożeństwa fatimskiego, podczas którego modliliśmy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców. Wszyscy mamy świadomość, jakie problemy rodzą się w szkolnictwie w obecnej sytuacji pandemicznej oraz wobec przemian kulturowych i kryzysów duchowych ludzkości. Niechaj ta intencja towarzyszy nam nadal.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek miesiąca, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli św. Michała Archanioła i noszących jego szkaplerz na Godzinki ku czci Księcia wojsk anielskich o godz. 18.00. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą o uwolnienie, a o godz. 19.00 Msza święta. Ten dzień jest dobrą okazją do przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
  3. W środę 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas nabożeństwa o godz. 18.30 będziemy się modlić za poczęte dzieci i za ich rodziców.
  4. Dnia 11 września, czyli w drugą sobotę tego miesiąca, o godz. 16.00, kolejne spotkanie związane z Apostolstwem Trzeźwości. Zachęcamy do uczestnictwa nie tylko uzależnionych od alkoholu, ale również tych, którzy poprzez świadectwo życia i czyny miłosierdzia chcą pomagać innym. Takie wysiłki podejmuje Stowarzyszenie Powściągliwość i Praca oraz młodzieżowy zespół Gloria działający przy naszym Sanktuarium. Z tymi spotkaniami związane jest także spotkanie dzieci w ramach Dziecięcej Krucjaty Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.
  5. Księża michalici z Miejsca Piastowego serdecznie zapraszają na spektakl pt. „Usłyszałeś szept” w wykonaniu młodych uczestników warsztatów teatralnych. Za pomocą wyjątkowych tekstów ks. Walentego Michułki oraz michalickich pieśni, ukażą oni jak wspaniałym kapłanem, prorokiem ówczesnych czasów był bł. ks. Bronisław Markiewicz – założyciel michalickich zgromadzeń. Spektakl odbędzie się w przyszłą niedzielę, 12 września, o godz. 12.15 w Centrum Pracy z Młodzieżą (nowy budynek przy Sanktuarium). Czas trwania: 30 minut. Wstęp bezpłatny.
  6. Zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium, którą będziemy obchodzić w sobotę i niedzielę, czyli 25 i 26 września. W sobotę, po wieczornej Mszy świętej odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. Natomiast w niedzielę, 26 września, po Mszy świętej o godz. 11.00 – podobnie jak w poprzednich latach – odbędzie się procesja z figurą św. Michała Archanioła w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów. W związku z tym bardzo zachęcamy małe dzieci, aby utworzyły tego dnia orszak otaczający figurę naszego Patrona. Prośba jest skierowana przede wszystkim do rodziców i starszego rodzeństwa, aby pomogli dzieciom w przygotowaniu strojów aniołów lub św. Michała Archanioła. Przekażcie to ogłoszenie innym, aby dar naszego Sanktuarium z jego patronami: św. Michałem Archaniołem i błogosławionym Bronisławem, był jak najszerzej przyjmowany, nie tylko na ziemi podkarpackiej, ale również w naszej Ojczyźnie.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, a także wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży na nowy rok szkolny życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.