12.09-18.09.2021

1. Dziękujemy dziś Panu Bogu za dar nowych błogosławionych: Prymasa Tysiąclecia kardynała Stefana Wyszyńskiego i niewidomej założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach Matki Róży Czackiej. Niech ich niełatwe, ale wygrane życie będzie i dla nas inspiracją do duchowych wysiłków.
  2. We wtorek, 14 września, przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W środę – wspomnienie NMP Bolesnej. Te dwie tajemnice naszego chrześcijańskiego życia powinny wpłynąć na gorliwą modlitwę w czasie przypadających w tym tygodniu Kwartalnych Dni Modlitw w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
  3. W sobotę, 18 września, obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Przez jego wstawiennictwo módlmy się w intencji polskiej młodzieży, aby nie utraciła swej godności chrześcijańskiej.
  4. Przypominamy, że zbliża się uroczystość odpustowa w naszym Sanktuarium, którą będziemy obchodzić w sobotę i niedzielę, czyli 25 i 26 września. W sobotę, po wieczornej Mszy świętej odbędzie się już tradycyjnie procesja światła z figurą św. Michała Archanioła. Natomiast w niedzielę, 26 września, po Mszy świętej o godz. 11.00 – podobnie jak w poprzednich latach – odbędzie się procesja z figurą św. Michała Archanioła w otoczeniu dzieci przebranych za aniołów. W związku z tym bardzo zachęcamy małe dzieci, aby utworzyły tego dnia orszak otaczający figurę naszego Patrona.
  5. W związku z zakończeniem jubileuszu 100-lecia zatwierdzenia naszego Zgromadzenia, w Pawlikowicach k/Wieliczki odbędzie się w sobotę 25 września Jubileuszowe Michalickie Spotkanie Młodych. W programie dużo atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Wystąpią zespoły „Luxtorpeda”, „NiemaGOtu”, „Małe TGD” oraz ks. Jakub Bartczak. Zaprezentują się również zespoły regionalne z Wieliczki i okolic. W czasie spotkania będziemy mogli wysłuchać konferencji ks. Wojciecha Węgrzyniaka oraz Moniki i Marcina Gomułka, znanych z kanału „Początek wieczności” na YouTube. Parafia w Miejscu Piastowym organizuje 1-dniowy wyjazd na to spotkanie. Zapisy do 15 września (środa) w naszej zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału.
  6. Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium istnieje Wspólnota Honorowej Straży św. Michała Archanioła – serdecznie zapraszamy do wstępowania w jej szeregi. W wigilię uroczystości patronalnej, 25 września, podczas Mszy św. o godz. 19.00 pragniemy uroczyście przyjąć nowych członków do tej wspólnoty. Natomiast w najbliższy wtorek, podczas Mszy św. o 19.00 ks. Robert Ryndak, moderator Bractwa Szkaplerza św. Michała Archanioła, wygłosi homilię nt. Szkaplerza jako zewnętrznego znaku poddania się pod opiekę Księcia Wojsk Anielskich. Po Mszy świętej w kaplicy św. Michała Archanioła odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne oraz możliwość przyjęcia Szkaplerza. Serdecznie zapraszamy do wspólnotowej modlitwy.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, życzymy opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.