03.10-09.10.2021

1. Kończymy dzisiaj tegoroczne nabożeństwa fatimskie. Jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za przeżycie w modlitwie i pokucie, w tym trudnym czasie pandemii, każdego nabożeństwa. Matce Bożej Fatimskiej w Jej cudownej figurze zawierzamy nasze michalickie wspólnoty oraz wszystkie rodziny i pielgrzymów. Pamiętajmy o modlitwie różańcowej, szczególnie w październiku, zaś w następne pierwsze soboty miesiąca, starajmy się uczestniczyć w czuwaniu, które odbywać się będzie w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
  2. W następną niedzielę obchodzimy XXI Dzień Papieski, któremu towarzyszy hasło „Nie lękajcie się!”. Zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona będzie na fundusz stypendialny Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia dla zdolnych, pochodzących z ubogich rodzin młodych ludzi.
  3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, zaś we wtorek – wspomnienie św. Siostry Faustyny. Jest to również pierwszy wtorek miesiąca, dlatego o godz. 18.00 śpiewamy Godzinki do św. Michała Archanioła, następnie nabożeństwo różańcowe i modlitwy do naszego Patrona oraz Msza święta. Serdecznie zapraszamy.
  4. W czwartek wspomnienie NMP Różańcowej. Pamiętajmy w tym miesiącu o modlitwie różańcowej. Jeżeli jest tylko możliwe, starajmy się uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele lub w rodzinnym gronie.
  5. W dniach od 15 do 17 października, jeżeli nie będzie utrudnień w związku z pandemią, przy naszym sanktuarium odbędą się rekolekcje dla uzależnionych od alkoholu, współuzależnionych oraz tych, którzy pragną pomagać osobom uzależnionym od alkoholu, narkotyków i innych używek. Wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość naszych rodzin, serdecznie prosimy o modlitwę w tej intencji..
  6. Zachęcamy do lektury nowych numerów prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, gościom i pielgrzymom, życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki Matki Bożej Fatimskiej, św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.