17.10-23.10.2021

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny – modlitwą i ofiarą wspierajmy misjonarzy głoszących Ewangelię na wszystkich kontynentach. Polecamy Wam szczególnie michalitów i michalitki, którzy pracują na misjach w Afryce, Oceanii oraz Ameryce Południowej i Środkowej.
    W związku z Tygodniem Misyjnym rozprowadzamy przed sanktuarium płytę CD pt. „Wobec Piękności Bożej” nagraną przez polskie siostry karmelitanki z Islandii. Napisały one: „Nabywając tę płytę, wspierasz nasz misyjny klasztor w tym podbiegunowym kraju i masz swój udział w głoszeniu miłości Jezusa po najdalsze wyspy”. Cena płyty – 30 zł. Więcej informacji na plakacie wywieszonym na zewnętrznych drzwiach świątyni.
    Natomiast w przyszłą niedzielę, 24 października, młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych będzie rozprowadzała znicze. Cały dochód przeznaczony jest na misje prowadzone przez księży michalitów i siostry michalitki. Będzie można także wylosować misjonarza lub misjonarkę, aby otaczać ich swoją modlitwą.
  2. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
    * poniedziałek, 18 października – święto św. Łukasza Ewangelisty; modlimy się w intencji służby zdrowia, której jest patronem;
    * wtorek, 19 października – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    * środa, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana;
    * piątek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  3. W Kościele trwa ROK RODZINY. We wtorek, 19 października, zapraszamy na „Rodzinną Dziewiętnastkę”. O godz. 19.00 będzie odprawiona Msza święta w intencjach, które można składać przy relikwiach św. Jana Pawła II [kartki na te intencje znajdują się na stoliku z prasą katolicką]. Po Mszy świętej świadectwo małżonków Krystyna i Marka, adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec do św. Józefa. Spotkanie zakończy się Apelem Jasnogórskim. Zaufajmy mocy modlitwy! – pomóż swojej i innym rodzinom.
  4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przeżywając tajemnicę obcowania świętych, modlimy się szczególnie za naszych zmarłych, mając nadzieję, że dostąpią oni lub już dostąpili szczęścia wiecznego. W listopadzie będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki wystawione są na stoliku za ławkami. Wypominki listopadowe i roczne można składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  5. Przy naszym Sanktuarium trwają w tych dniach rekolekcje trzeźwościowe. Potrzebna jest modlitwa, szczególnie różańcowa, w intencji rodzin dotkniętych tym zniewoleniem. Zachęcamy wszystkich do odmówienia w tych dniach w tej intencji przynajmniej jednego dziesiątka różańca świętego. Wzywa nas do tego błogosławiony apostoł trzeźwości kard. Stefan Wyszyński, który patronuje tym rekolekcjom, a także bł. ks. Bronisław Markiewicza, który często modlił się o trzeźwość polskiego narodu.
  6. Bóg zapłać za ofiary do puszek z zeszłej niedzieli przeznaczone dla zdolnej, pochodzącej z małych miejscowości młodzież z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraną kwotę 2 443 zł przekazaliśmy do kurii przemyskiej.
  7. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo na owocne przeżywanie nadchodzącego tygodnia.