24.10-30.10.2021

1. Młodzież z Michalickiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych rozprowadza dziś znicze. Cały dochód przeznaczony jest na misje prowadzone przez michalitów i michalitki. Można także wylosować misjonarza lub misjonarkę, aby otaczać ich swoją modlitwą.
  2. W czwartek obchodzimy święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W naszej wspólnocie zakonnej imieniny obchodzi ks. Tadeusz Grzymek, kierownik księgarni. Jemu i innym solenizantom życzymy wiele Bożych łask.
  3. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw różańcowych. Zachęcamy do kontynuowania tej modlitwy w miesiącu listopadzie, prosząc o szczęście wieczne dla zmarłych..
  4. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W listopadzie będzie odprawiana Msza św. gregoriańska za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki na wypominki znajdują się na stoliku z prasą katolicką; po wypełnieniu można je składać w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  5. Informujemy, że od wakacji przy naszym sanktuarium został otwarty gabinet pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Kontakt można znaleźć na stronie internetowej: www.sanktuarium.michalici.pl
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są nowe numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, a także michalickiego magazynu „Któż jak Bóg” – o aniołach i życiu duchowym.
  7. Niech Boże błogosławieństwo pomoże nam owocnie przeżyć nadchodzący tydzień.